Korszakok, stílusok, mesterek címmel nyílt állandó kiállítás csütörtökön a felújított Szombathelyi Képtárban.
A tárlatot, amely a 20–21. századi magyar művészet történetét mutatja be az intézmény több mint tízezer darabos gyűjteményéből válogatva, Fabényi Júlia művészettörténész, a Ludwig Múzeum igazgatója nyitotta meg.
Az állandó kiállításon látható kétszáz képzőművészeti és iparművészeti alkotás tükrözi a képtár 1985-ös megnyitása utáni művészeti szemléletváltozásokat, a műalkotások jellegzetességei alapján sorolja kategóriákba a műveket az avantgárdtól a realizmuson, az art décón és a nőművészeten át egészen a neoavantgárdig és a posztmodernig.
Fabényi Júlia, aki 1996 és 2000 között is igazgatója volt a Szombathelyi Képtárnak, kiemelte: természetesen a kiállítás ízelítőt nyújt az intézmény fali és tértextil, valamint miniatűrtextil gyűjteményéből is, amely a maga nemében nemzetközi szinten is egyedülállónak mondható.
A kiállítással egy időben elkészült az új katalógus is, amely a tárlaton látható válogatásnál jóval tágabb áttekintést ad a Szombathelyi Képtár képző- és iparművészeti gyűjteményéről, valamint hamarosan elkészül az a multimédiás tárlatvezető rendszer is, amely ötven kiemelkedő jelentőségű művet fókuszba állítva részletes információt ad majd a látogatóknak.
Ez is érdekelhet:
neoavantgárd | realizmus | art deco | szombathely
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!