Brüsszel is kihúzta a gyufát a Ryanairnél

Miután leállította nyolc budapesti járatát és egy szomszédos város téli menetrendjét is ritkította, a légitársaság most a brüsszeli érdekeltségeit is megnyirbálja.

A cég szerdán jelentette be, hogy október 29-én bezárja bázisát a Zaventem repülőtéren a magas repülőtéri költségek, valamint a belga kormány által az országból induló utasonként felszámított adó miatt. A légitársaság harmadával csökkenti a belga főváros központi repülőterére közlekedő járatainak számát, és két útvonal, az olaszországi Pisa és a jordániai Ammán eltűnik a kínálatból, de a Zaventem üzemeltetője reményét fejezte ki, hogy mások a Ryanair helyébe lépnek majd.

A döntés értelmében a Ryanair kivonja két gépét a Zaventem repülőtérről, valamint az ott dolgozó nyolcvan pilóta és légiutas-kísérő más bázisokon folytathatja munkáját. A vállalat a brüsszeli légikikötő forgalmának nyolc százalékát adja, napi mintegy harminc induló és érkező járatával, amelynek harmadát teljesítették az ott állomásozó gépekkel és személyzettel. A más bázisokról közlekedő járatok megmaradnak.

A belga kormány áprilisban bevezetett adóját O’Leary diszkriminatívnak és őrültnek minősítette, és mint közölte, a belga személyzet nyári sztrájkjai nem játszottak szerepet a döntésben.

A Ryanair vezére korábban idiótának nevezte a zöldadót, különösen a mostani inflációs környezetben és energiakrízis időszakában.  O’Leary azt is világossá tette, hogy a légitársaság addig nem tér vissza Zaventemre, amíg az adót vissza nem vonják, valamint a repülőtér nem csökkenti a díjait.

A Brüsszeltől délre fekvő, a régió által támogatott és alacsonyabb költségek mellett működő Charleroi repülőtéren megmarad a Ryanair tizenöt bázisgépe a téli időszakban is.

A cég szintén bezárja az athéni bázisát az ottani, utasonkénti tizenkét eurós adó, az ösztönzőprogramok hiánya, valamint a görög repterek szerinte elhibázott privatizációja és magas díjai miatt. A Ryanair vezetője hasonló fordulatokkal bírálta a magyar extraprofit-adót, a légitársaság és a kormény csatározásának végül brutális bírság lett a vége.

(Forrás: Airportal, képek: Getty Images)

brüsszel | bezárás | zaventem reptér | Ryanair

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom