A VYF limitált selyemsál kapszula kollekciója az első magyarországi, Henri Matisse életművét bemutató kiállítás alkalmából készült a Szépművészeti Múzeummal kollaborációban.
Az együttműködés ötlete a francia festő és a VYF közös papírkivágási technikáján alapul: Matisse ezt autonóm médiumként ("ollóval rajzolás") alkalmazta utolsó és legáttörőbb munkái során, mégis egyben a VYF minták gyártási folyamatának kiindulópontja és elsődleges eszköze.
A három méretet és három különböző mintát felvonultató kollekció a művész visszatérő motívumaiból merít ihletet – pl. madarak, korallszerű növényi ornamentika, élénk aktok, bel- és kültéri elmélyülés.
Mindazonáltal rekontextualizált módon jelennek meg, megidézve a mindennapok élményeit, a már megszokott csipetnyi kelet-európai hangulattal fűszerezve.
A kollekció alapanyagai, illetve az anyagok festése az olaszországi Comóban, míg a tervezés és kivitelezés Budapesten készül.
Balázs Viola és Szécsi Tamás kapszula-kollekciójának kurátora Horváth Lili, akivel kollaborációban készültek a limitált, több méretben megvásárolható darabok, amelyek elérhetőek a www.vyf.hu oldalon, továbbá a Szépművészeti Múzeum boltjában.
A VYF selyemsál márkát 2014-ben alapította Szécsi Tamás és Balázs Viola. A limitált kollekciók minden darabja a legnagyobb odafigyeléssel készül, az alapanyag nyomás Comóban, míg a tervezés és kivitelezés Magyarországon történik. Régi és új, hagyomány és modernitás párosai találkoznak a selyem felületeket, amelyek mintáit gyermekkori emlékek, történetek inspiráltak. Ez a látszólagos paradoxon a termékeken is megmutatkozik: míg a nyomatok digitálisak, az eredeti minták nagyrészt kézzel készültek, kezdve a rajzoktól a papírkivágásokon át egészen a fotó realisztikus elemekig. Ennek a humoros és markáns egyensúlynak az ötvözete adja a márka identitását. A márka évek óta készít egyedi mintákkal nyomott sálakat különböző vállalkozások számára, a portfoliójukban megtalálhatóak éttermek, szállodaláncok, nagyvállalatok, akik a gyártott egyedi termékekkel igyekeznek erősíteni saját brand identitásukat vagy kedveskedni saját dolgozóiknak.
Korábban megírtuk, hogy nem kicsi nevekkel operál idén a Szépművészeti, most például a párizsi Pompidou-ból hoz el itthon eddig sohasem látott Matisse alkotásokat. Henri Matisse: A gondolatok színe – Remekművek a párizsi Pompidou Központból címmel látható átfogó, a francia festő életművét több mint 150 alkotáson keresztül bemutató kiállítás a Szépművészeti Múzeumban.
(Fotók: Hencz Péter, Mohai Balázs)
selyemsál | divat | kapszula | művészet | kortárs | henri matisse
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!