Megnéznéd a Niagara-vízesést az Eiffel-torony tetejéről nyolcszáz forintért?

A világ leglátogatottabb nevezetességeinek otthont adó virtuális szpot hamarosan már két euróért (nyolcszáz forintért) fogadhatja a látogatókat.

A "kiberturizmus" most a legújabb ötlet, amit a metaverzumba költöztetnének. A virtuális valóságot (VR) már használják az üdülőhelyek a leendő látogatók meggyőzésére, reményeik szerint pedig a klasszikus utazási költségek és belépődíjak eltörlésével az árak töredékéért válnának elérhetővé a metaverzumban a világ csodái. A VR City a metaverzumban lenne otthon, és olyan nevezetességeket gyűjtene össze, mint a Niagara-vízesés vagy például a kínai nagy fal.

"A cél itt az, hogy leküzdjük a hagyományos interakciós akadályokat, mint az idő és a tér" – mondja Kamran Choudhary, a BCB digitális eszközökkel kereskedő szolgáltatás szakértője. "Mindez lehetővé teszi az érdeklődők számára, hogy olyan alternatív utazási élményeket és szolgáltatásokat éljenek át, melyek a hagyományos eszközökkel esetleg nem voltak elérhetők".

A virtuális valóság a turizmus jövője?

A nagyágyúk közül a Delta Air Lines, a Hilton Worldwide Holdings és a Qatar Airways mind belevágtak már a VR-turizmusba, míg az élményközpontú üdülőhelyek egyik kiemelkedő szereplője, Disneyland VR-attrakciókat kínál. Léteznek kenyai szafarik, maldív-szigetei sznorkelezések és németországi kirándulások a Balti-tenger partvidékén is, amiket az ipar "ügyféléhes" és világjárványtól sújtott tagjai ajánlanak. Az ehhez hasonló megoldások elméletileg komoly nyereséget jelenthetnek.

Elemzők becslése szerint ha a VR City megépülne, közel 3,5 billió eurót érne a  kriptovaluta piacon. Az építkezés okos gazdasági döntés lehet, mert a metaverzumban most alacsonyak a költségek.

Vajon a turisták értékelni fogják a metaverzumot?

A virtuális valóságban használható attrakciók értékesítésének ötletét Cannes az év elején már megpróbálta. A francia Riviéra partján fekvő város júniusban olyan ikonikus turistacélpontokat árverezett el NFT-ként, mint a Croisette és a Palais des Festivals, melyeket a vevők a metaverzumban üzletként vagy szórakozóhelyként működtethetnek.

A virtuális város hozadéka óriási lehet: előrejelzések szerint évente 70 millió látogatót várnak a tényleges nevezetességek jelenlegi látogatottsága alapján. A Niagara-vízesés évente 13 millió turistát vonz, a kínai nagy fal 10 milliót, a Tádzs Mahal, az Eiffel-torony és a Colosseum, amelyek szintén felbukkannak a VR Cityben, egyenként hat-nyolc milliót.

Bár a látogatók valóban rengeteg költséget megspórolhatnak, ha "elutaznak" VR Citybe, de a valóságot biztosan nem érhetik utol.

Még nem tudni, az NFT-őrület velünk marad vagy kifullad, ám bármi is lesz a történet vége, egy bizonyos: az NFT-k átalakítják, ahogyan a tulajdonról, a műkereskedelemről, és magáról a művészetről gondolkodunk. Hogy a Roadster is hozzátegye a magáét a technológiai innováció történetéhez, egy úttörő kollaborációt indított útjára. Első alkalommal kerül NFT alkotás magyar sajtótermék címlapjára, ez a mű Weiler Péter erre a célra készített Kefirszünet a metaverzumban című műve, ami a Roadster március 16-án megjelent nyomtatott kiadásának címlapján látható.

(Forrás: EuroNews, fotók: Getty Images, Unsplash)

VR city | virtuális valóság | metaverzum | attrakciók | világhírű | látnivalók

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom