Így szeretnék fenntarthatóbbá tenni az utazási kínálatukat.
A Tui utazási iroda holland részlege a Green City Trip nevű céggel együttműködve hat, Hollandiából induló útvonalon kínál vasúti alternatívát a repülőjáratok helyett. Az utasok Koppenhágába, Prágába, Bécsbe, Velencébe, Milánóba és Firenzébe utazhatnak környezetbarátabb módon.
Mint Arjan Kers, a holland Tui ügyvezető igazgatója elmondta, ahol a vonat egyenértékű helyettesítője lehet a repülőgépnek, ott szívesen helyezik ezt a lehetőséget a reflektorfénybe, ahol pedig nem helyettesítheti a vasút a repülést, ott is szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy az előbbi az utazás értékes kiegészítője lehet. Mindemellett továbbra is lehet a repülőjegyet választani az említett útvonalakra is.
Ha a két közlekedési mód környezeti terhelésére vagyunk kíváncsiak, jó, ha tudjuk, hogy például
egy London és New York közötti retúrjárat utasonként körülbelül hatszázhetven kilogramm széndioxidot termel,
körülbelül annyit, mint egy átlagos ghánai lakos egész évben. De ezen kívül a repülők más káros gázokat is kibocsátanak, például dinitrogén-oxidot és kén-dioxidot, valamint különböző részecskéket, például kormot.
Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség adatai szerint a vonatozás 2018-ban utaskilométerenként harminchárom gramm szén-dioxid-kibocsátással járt, míg a légi közlekedés százhatvan grammal.
Van, ahol extra adót is bevezettek azoknak, akik a repülést választják más, elérhető alternatívák helyett, a Greenpeace pedig egyenesen betiltana számos európai repülőjáratot.
(Forrás: Euronews, képek: Unsplash)
repülő | szén-dioxid-kibocsátás | szén-dioxid | vonat | fenntartható | Tui
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!