Hihetetlenül látványos kiállítás nyílt Cannes új, víz alatti múzeumában

Több mint négy évig dolgozott a világhírű brit szobrászművész azokon az alkotásokon, amelyeket a Szent Margit-sziget partjainál, a tenger fenekén állítottak ki.

A francia Riviéra egyik gyöngyszeme, a filmfesztiváljáról ismert Cannes új víz alatti múzeumának célja, hogy felhívja a figyelmet a tengeri élet védelmére. A tengerfenéken a neves brit szobrászművész, Jason deCaires Taylor egyedülálló szobrai láthatóak.

Az alkotásokon maszkok vannak, a szobrok súlya pedig meghaladja a tizenkét tonnát.

A szobrokat csónakokkal vitték a helyszínre, majd a búvárok daruk segítségével tették a helyükre.

A szobrász több mint négy évig dolgozott azokon az alkotásokon, amelyek a Földközi-tenger első víz alatti múzeumának installációit alkotják.

A szobrokon a helyiek portréi köszönnek vissza, látható közöttük egy nyolcvanéves halász és egy kilencéves általános iskolás gyermek is, de kapcsolódnak az identitáshoz, a külsőségek mögött rejlő értékekhez és a sérülékeny természethez is.

Úgy tudni, az alkotások természetes, pH-semleges cement felhasználásával készültek, így nemcsak mentesek a káros anyagoktól, de alkalmasak arra is, hogy a helyi ökoszisztéma szövetébe ágyazódva annak szerves részévé váljanak. A pH-semleges cement ugyanis rendkívül tartós, durva textúrájú, így segíti a korall lárvák tapadását és fejlődését. A ráncokból kialakított zugok pedig otthont biztosíthatnak a halaknak és a rákféléknek.

A sznorkelezők és a búvárok belépődíj megfizetése nélkül úszhatnak a szobrok között.

Norvégiában már megnyílt Európa első víz alatti étterme, és egészen lenyűgözően néz ki, ezen a videón pedig a víz alatti királyság meghökkentő effektekkel ejt rabul.

(Fotók:  Jason deCaires Taylor)

művészet | múzeum | utazás | cannes | kortárs | szobor

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom