Valódi mérföldkőhöz érkeztünk az űrturizmus területén. Elkészült a Richard Branson által finanszírozott futurisztikus vállalkozás első földi létesítménye: egy luxusűrkikötő, ahonnan hamarosan kereskedelmi utak indulhatnak a világűr határáig.
A Virgin Galactic létesítménye nagyjából úgy néz ki, mint a legmenőbb repülőterek. A különbség annyi, hogy az innen rajtoló gépek nem állnak meg tíz kilométeres magasság környékén, hanem a sztratoszféra felső határáig viszik utasaikat, ahol kilencven percet tölthetnek majd el.
A több mint 60 ezer négyzetméteren elterülő űrkikötő az új-mexikói sivatagban található, Las Cruces közelében.
A szupermodern épületkomplexum magába foglalja a gépek tárolásához szükséges hangárt, a repülésirányítási központot, egy felkészülési területet, valamint egy tágas társalgót, ahol a leendő asztronauták megoszthatják gondolatiakat egymással, a pilótákkal és családtagjaikkal.
A Gaia (a görög mitológiában a Föld istennője) névre keresztelt első emelet a Földet, valamint az összetartozást hivatott szimbolizálni. Tele van kényelmes társalgóhelyekkel, ideális egy kávézás melletti csevegéshez, amíg az ember az űrmissziójának indulására vár. Az utasok kényelmesen megreggelizhetnek a pilótákkal közösen, vagy ihatnak egy teát a mérnökökkel.
A második emelet az eget és a légiességet szimbolizálja. Itt kezd komolyra fordulni a dolog, ezen az emeleten kap helyet az irányítóközpont, a pilóták szárnya és az eligazító helyiség. A két emeletet egy hatalmas belmagasságú átrium köti össze, ezzel is az egység érzetét keltve a látogatókban.
Az első űrbe tartó kereskedelmi járatok utasainak egy háromnapos tréningen kell majd részt venniük indulás előtt. Jelentkezőkből nincs hiány, eddig több mint 600 ember biztosította be a jegyét, amelynek az ára 70 millió forint körül alakul.
Ez is érdekelhet:
(Képek: Virgin Galatic)
virgin galactic | utazás | űrpogram | kereskedelmi | űrhajós | hangár
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!