Houtouwan az 1990-es évek óta elhagyatottan áll, ahol a természet harminc év alatt lassan visszavette az utalmat.
Kínában egy távoli szigetcsoporton található Houtouwan faluja, amelyet az 1990-es években gyakorlatilag minden ok nélkül elhagytak a lakosai. A település azonban egyáltalán nem hasonlít más szellemvárosra, mivel a természet visszakapta azt, ami korábban az övé volt,
ezért egy egészen különleges, poszt-apokaliptikus világ elevenedik meg benne.
A falu ugyanis nem kopár vagy sivár, sőt! Buja növények borítanak be minden épületet, nem csoda, hogy a szellemváros mágnesként vonzza a turistákat. A települést 2018-ban nyitották meg az utazók előtt, hogy belépőjegy fizetése mellett járhassák körbe a kísérteties, mégis csodálatos helyet.
Érdekesség, hogy a természet hódító ereje több mint egy évtizedig észrevétlen volt, csupán ezt követően, néhány fotónak köszönhetően került ismét a figyelem középpontjába Houtouwan. Persze a turisták áradata miatt sokan aggódnak a településért, attól tartanak, hogy mindazt, amit a természet visszaépített, az idegenforgalom tönkre fogja tenni.
Éppen ezért turisztikai attrakciókat, például egy kilátót építettek, ahonnan a település madártávlatból is megfigyelhetővé válik. A területre kizárólag szervezetten lehet belépni, a turisták számát pedig limitálják.
A túra különlegességének számít az egykori lakóházak megtekintése is, hiszen a lakások és a házak udvarai pontosan úgy néznek ki, ahogyan a háromezer fős lakossága három évtizeddel ezelőtt hagyta.
Számos olyan legendával és kísértettörténettel színezett helyet találunk még a világban, melyek fontos történelmi események színterei, hírhedt személyek otthonai voltak, ma mégis elhagyatottan állnak. Kórházak, erődök, börtönök vagy akár egész városok rejtik letűnt korok történeteit a falaik mögött, mára azonban omladozó vakolat, rozsda és graffitik halmaza maradt belőlük.
(Fotók: Getty Images)
kína | természet | elhagyott | szellemváros | utazás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!