Ha egy modellt az alapítójáról keresztelnek el, az tudhat valamit. Enzo tud is.
Az RM Sotheby's Online Only: Driving into Summer aukciója május 21-én indult, és egy Ferrari 288 GTO, illetve egy F50 társaságában máris egy csúcsmodellel jelentkezett.
Szakértők becslése szerint az árverésre bocsátott 2003-as Ferrari Enzo 2,6 és 2,9 millió dollár közötti összegért kerülhet új tulajdonoshoz – ezzel pedig a világtörténelem online aukción legdrágábban elkelt autója lehet.
A Ferrari 2002 és 2004 között összesen 399 darab Enzót gyártott, vagyis a legértékesebb és legritkább autók közé tartozik. Annak idején összeraktak egy négyszázadik példányt is, amelyet II. János Pál pápának ajándékoztak, azt az autót végül 2015-ben hatmillió dollárért elárverezték.
A versenyautókat idéző kétüléses kupét olyan autónak szánták, amelynek nemcsak a városi forgalomban, hanem a versenypályán is kiemelkedőt kellett nyújtania.
És nyújtott is: 660 lóerős teljesítményt és 350 km/h végsebességet tudott, nulláról százra 3,65 másodperc alatt gyorsult fel.
A 2002-es Paris Motor Show-n bemutatkozott Enzo egyébként légiesen könnyű darabnak számít, mindössze 1255 kilogrammot nyom.
Az árverésre kínált példány kiváló állapotban van, csupán kétezer kilométert futott.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Business Insider, fotók: Wheelsage)
rekord | Ferrari | autó | enzo | árverés | online
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!