A ECA International összeállította szokásos listáját a világ legdrágább városairól. A kalkulációba beleszámítják az alapélelmiszerek árát, az albérleti díjakat, a rezsiköltségeket, a tömegközlekedést és a helyi valuta erősségét is.
Sorozatban ez a harmadik év, amikor Hongkongot hirdeti ki az ECA a világ legdrágább városának, emellett Ázsiát nyugodtan nevezhetjük a legdrágább kontinensnek is, hiszen a tízes listára öt városuk, Hongkong mellett
Tokió, Sanghaj, Kanton és Szöul is felkerült. Hatodik helyen Tel-Aviv végzett.
Nemcsak a legdrágább város ázsiai, de a leggyorsabban dráguló is.
Colombo, Srí Lanka legnagyobb városa az előző évhez képest huszonhárom helyet lépett előre.
Európa legdrágább városa pedig a svájci Genf, amely Hongkong és New York után a harmadik helyen áll.
Majdnem minden nagyobb európai város esetében csökkenő tendencia figyelhető meg, aminek pusztán az az oka, hogy az euró rosszabbul teljesített az elmúlt tizenkét hónapban, mint az amerikai dollár és az angol font.
Mindezek mellett a külső tényezők, így például a politika és a nemzetközi konfliktusok is szerepet játszhatnak a rangsor alakulásában. Ilyen az oroszok ukrajnai inváziója és a bevezetett szankciók is, amik azt eredményezték, hogy
Moszkva a 62., Szentpétervár pedig a 147. helyre került.
A világ legdrágább városai
- Hong Kong
- New York
- Genf
- London
- Tokió
- Tel Aviv
- Zürich
- Sanghaj
- Kanton
- Szöul
New Yorkon kívül más úti célok is vannak az Egyesült Államokban, amelyek hihetetlenül sokba kerülnek. Ebben a cikkünkben összegyűjtöttük az USA legdrágább szpotjait, itt pedig arról olvashatsz, mennyibe kerülnek a világ legértékesebb útlevelei.
(Forrás: CNN, fotók: Getty Images)
hongkong | drága városok | ázsia | utazás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!