A káprázatosan szép Ha Long-öbölben húzták fel a vagány betonépületet, ahol mindegyik ablakból egy fa integet ki.
A Vo Trong Nghia építészstúdió (avagy VTN Architects) szeretett volna egy olyan lakóépületet létrehozni, ahol a lakók úgy érezhetik magukat, mintha egy erdőben élnének. Emellett fontos volt számukra, hogy az épület harmonizáljon a környezetével, valamint a fenntarthatóság jegyében szülessen. Így jött létre a Ha Long Villa.
A hatemeletes ház a vietnámi Ha Long-öbölnél épült (a név azt jelenti Az alámerülő sárkány öble), mely egyike a nyolc UNESCO világörökségi helyszínnek az országban, ezért turisztikai szempontból is nagyon fontos ez a partszakasz. A pentagon alaprajzú épületben a hat emeletet a ház szélén futó lépcsősor köti össze, melyekben különböző méretű, nagy részeket hagytak szabadon, hogy a fák a jövőben is szabadon növekedhessenek kifelé.
A betonkülső emellett egy másik hasznos célt is szolgál: mindenfajta légkondi nélkül tartja hűvösen a belső tereket meleg, trópusi időben – plusz a külső zajokat is jelentősen tompítja. Míg kívülről olyan, mintha egy geometrikus betonszikla lenne az épület, belül már nagyon sok melegséget csempésztek az otthonokba az építészek.
A stílusos lakóépületben az első két szinten vannak a társasági helyiségek – konyha, nappali, étkező, olvasószoba –, majd a harmadik és negyedik emeleten hálószobák, az ötödiken pedig egy kert, ahol a lakók megtermelhetik a saját zöldségeiket, gyümölcseiket.
A Ha Long Villa a VTN stúdió House for Trees sorozatának legújabb darabja: ezek azok az elmúlt évtizedben általuk épített otthonok, amelyekben a fák az épület szerves részét alkotják. Az építészek szeretnék, ha ezzel a házsorozattal visszatérne a természet a városokba Vietnámban.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Hiroyuki Oki)
ha long-öböl | építészet | fa | beton | ha long | fenntartható építészet
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!