A norvégiai Bremangerlandet szigetén található Hornelen-hegy 860 méterrel magasodik a tenger fölé. Akik szívesen lepillantanának a tetejéről az alatta elterülő vizekre, mostantól új via ferrata útvonalon juthatnak fel.
A norvég mitológiában a boszorkányok gyülekezőhelyeként elhíresült hegyet állítólag I. Olaf norvég király is megmászta, aki 995 és 1000 között uralkodott az országban.
Aki Olaf király nyomdokaiba akar lépni a via ferratán, három különböző nehézségű útvonal közül választhat.
A legkönnyebb a kétórás Ørnelia (Sashegy), amelyen kezdők, 12 év feletti gyerekek, és azok is elindulhatnak, aki most lépnek első via ferratájukra. Az útvonalakon csak vezetéssel lehet mászni, ami ebben az esetben 1095 norvég koronába (körülbelül 35 ezer forintba) kerül.
A hatórás Hekseveggen (Boszorkányfal) már egy kicsivel nehezebb, és csak 14 év felett lehet nevezni rá 1495 koronáért (nagyjából 47 ezer 500 forintért). A legbonyolultabb pedig az egész napos Olavsrute (Olaf útja), amelyen egészen a hegytetőig fel lehet érni, de ehhez már kimondottan jó kondíció kell, és csak 16 évnél idősebbek indulhatnak, 1695 koronáért (54 ezer forintért).
Ezek Európa legkeményebb via ferratái, de aki kevésbé meredek kalandokra vágyik, ez az elbűvülő lombkoronasétány csábíthatja a természetbe, szintén Norvégiában.
(Forrás: Thrillist, CNN, képek: Getty Images)
mászás | norvégia | Hornelen | Via ferrata
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!