Venezuela közelében található Curaçao szigete, ami a digitális nomádok földi paradicsoma lehet.
Zoom-értekezlet a világ túlsó oldalán, rózsaszín flamingók gyűrűjében – ez várja azokat a digitális nomádokat, akik Curacao szigetére érkeznek, hogy legalább hat hónapig a karibi mennyországból dolgozzanak.
Minden adott a nem mindennapi home office-hoz: jövedelem-adómentesség, 4G kapcsolat, pazar tengerpart és isteni koktélok várják a távmunkásokat.
Mi kell a munkához Curacaón?
A szigeten angolul, spanyolul és hollandul beszélnek, így egy alap angol nyelvtudáson kívül tulajdonképpen nem sok kell ahhoz, hogy munkát vállaljunk.
Ki kell tölteni egy online jelentkezési lapot, bizonyítani szükséges, hogy valóban távmunkában dolgozunk, és kell némi félretett pénz a bankkártyán, hogy igazolni tudja a munkavállaló, nem szorul állami támogatásra ottléte alatt. Ezenkívül egy 248 eurós biztosítást kell befizetni, és rendelkezni kell egy hetvenkét órán belül elvégzett negatív Covid–19 teszttel.
Ez várhat ránk munkaidőn kívül
Curacao szigete régen a kalózok rejtekhelye volt, a régi fakunyhók helyett viszont ma már színpompás épületek várják a digitális nomádokat.
A legenda szerint a sziget egykori kormányzója szörnyű fejfájást kapott Curacao vakítóan fehér épületeitől, ezért elrendelte, hogy minden házat élénk színűre fessenek. A problémája megoldódott, a helyiek pedig megtartották a hagyományt. A színes házak ma UNESCO világörökségi listáján szerepelnek.
De nem csak a kulturális örökségek miatt érdemes a szigeten távmunkába állni. A hőmérséklet egész évben átlagosan 28 Celsius-fok, így télen-nyáron napozhatunk a fehér homokos tengerparton, hogy aztán teknősökkel és trópusi halakkal ússzunk egyet. Utána jöhet egy Blue Curacao-koktél, majd egy fergeteges buli a karneválokon és utcabálokon.
Bejárni a világot, számtalan élményt és tapasztalatot gyűjteni, új embereket és kultúrákat megismerni, mindeközben pedig rendesen dolgozni is? Elsőre talán túl szépnek hangzik ahhoz, hogy igaz legyen. Pedig egyre többeknek sikerül.
sziget | távmunka | digitális nomád | Curacao | utazás | karibi
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!