A Study for Worn Out című mű 1882 novemberében készült, és egy idős, férfi munkást ábrázol. A napokban mutatta be az amszterdami Van Gogh Múzeum, és már most hatalmas iránta az érdeklődés.
A most nyilvánosság elé tárt alkotás sokak számára ismerős lehet, hiszen a mű vázlatként, egyfajta tanulmányként készült Van Gogh azonos című, szintén 1882-ben készült rajzához.
Különlegessége, hogy eddig senki sem tudott a létezéséről, az pedig, hogy a semmiből felbukkanjon egy alkotás a legendás művésztől, nagyon ritka.
A rajz egy ismeretlen holland gyűjtő tulajdonában van, aki felkérte a múzeumot, hogy hitelesítsék az alkotást, ezt követően pedig 2022 januárjáig lehetőséget biztosít annak bemutatására is.
A múzeum vezető kutatója szerint a papírlap sarkain látható sérülések tipikusnak mondhatók Van Gogh esetében, aki a lapjait mindig rajztáblához rögzítette. A múzeum szerint a most bemutatott vázlat kivételes betekintést nyújt a végső alkotás elkészülését megelőző munkafolyamatokba.
Van Gogh egyedülálló alkotásai gyakran kerülnek a figyelem középpontjába. Legutóbb a világhírű Sotheby’s aukciósház párizsi árverésén 16 millió euróért (majdnem hatmilliárd forintért) adták el a montmartre-i utcaképet ábrázoló festményét.
(Forrás: RobbReport, fotó: vangoghmuseum.nl)
rajz | amazterdam | művészet | van gogh gollkandia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!