Sokkal többért kelt el, mint amennyire a szakértők számítottak.
A világhírű Sotheby's aukciósház csütörtöki párizsi árverésén 16 millió euróért (majdnem hatmilliárd forintért) adták el Vincent van Gogh addig egy francia család magángyűjteményben pihenő alkotását. A montmartre-i utcaképet ábrázoló festményt a nagyközönség korábban még nem láthatta, mindössze az aukció előtt lehetett megnézni Amszterdamban, Párizsban és Hongkongban.
A Scene de rue a Montmartre című képet 1887 tavaszán festette Van Gogh. A kép egy férfit és egy nőt ábrázol, amint egy rozoga kerítés mellett sétálnak, a háttérben pedig a Moulin de la Galette szélmalom látható. A falusias hangulatú környék egyébként máig népszerű a turisták körében, bár napjainkban a környező utcák már nem hasonlítanak a festményen látottakra.
Van Gogh Montmartre-korszakából nagyon kevés festmény van magántulajdonban, a képek nagyrészét a világ legismertebb múzeumai őrzik.
Előzetesen a Sotheby's szakértői nyolcmillió eurós (nagyjából hárommilliárd forintos) eladási árral számoltak, végül a duplájáért talált gazdára a Scene de rue a Montmartre.
Illatos kiállítás
Illatokkal párosítja a művészetet a hágai Mauritshuis múzeumban nyíló kiállítás, hogy a látogatók jobban megértsék a műveket, és elmerüljenek bennük.
(Forrás: CNN, fotók: Getty Images)
rekord | párizs | ritkaság | sotheby’s | eladás | aukció
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!