Háromszor is elcsíphető Budapesten a világ egyik legjobb karmestere

Élő legenda, megosztó zseni. Nála többet talán senki sem tett azért, hogy a 19. és 20. század orosz szerzőinek alkotásai az európai koncertrepertoár részei legyenek. Valerij Gergijev Csajkovszkij utolsó operájának koncerttermi előadásával jó néhány nagyváros közönségét meghódította már, most Budapest következik. Páratlan élményben lehet tészünk.

Ha esetleg elsőre nem tűnik ismerősnek Gergijev neve, mutatunk egy Bajnokok Ligája-reklámot, aminek köszönhetően még azok is ismerik, akik azt hiszik, hogy nem ismerik.

A Jolánta Csajkovszkij utolsó – eredeti formájában egyfelvonásos – operája. Az 1892-ben bemutatott darab drámai koncepciója, témaválasztása egészen kivételes a műfaj 19. századi történetében, a kompozíció egyaránt nyitott a szimbolista-metaforikus és a pszichoanalitikus értelmezés irányába. Valerij Gergijev az opera koncerttermi előadásával már meghódította Barcelona és Hamburg közönségét, a New York-i Metropolitanben pedig A kékszakállú herceg vára című Bartók-darabbal társította.

A címszerepet éneklő fiatal szoprán, Irina Csurilova 2008 és 2014 között több nemzetközi versenyen szerepelt sikerrel (például Toulouse-ban, Veronában, Düsseldorfban), a Mariinszkij Színházban 2013-ban debütált Gounod Faust-jának női főszerepében. Napjainkban a társulat primadonnája, tizenöt produkcióban énekel, köztük olyan főszerepeket, mint Tatjána (Anyegin), Liza (Pikk dáma), Aida, Leonóra (A trubadúr) vagy Mimì (Bohémélet). A koncertszerű előadást április 20-án tartják a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében. Jegyek hétezer forintos ártól kezdődően itt kaphatóak.

És akkor jöjjön a Mariinszkij egyik legsikeresebb előadása!

Két nappal később ismét láthatjuk Valerij Gergijevet vezényelni Budapesten: ezúttal az Erkel Színházban a Mariinszkij Színház Balettegyüttesének előadásán (Prokofjev: Hamupipőke) lép színpadra egy nap két ízben is.

A 236. évadánál tartó Mariinszkij Balettegyüttes története a 18. századtól összeforrott az európai táncművészet történetével, a 19-20. század fordulójától kezdve pedig a műfaj legnagyobb sztárjai érkeztek a társulatból.

A Mariinszkij a klasszikus hagyományok megőrzése mellett a legújabb táncművészeti irányok felé is nyitott, dolgozott már a társulattal John Neumeier, William Forsythe, Angelin Preljocaj, Sasha Waltz, Wayne McGregor és Hans van Manen.

Prokofjev balettmeséjének egyszerre klasszikus és merészen kísérletező koreográfiáját, az orosz–amerikai Alekszej Ratmanszkij munkáját 2002-ben mutatta be a társulat. Ratmanszkij, Valerij Gergijevvel szoros együttműködésben, a zenei anyag mélyrétegének feltárása nyomán alakította ki koncepcióját. A produkció a mai napig a Mariinszkij egyik legsikeresebb és folyamatosan repertoáron tartott balettelőadása. Az április 22-i programra a jegyek már kétezer forinttól elérhetőek. 

Ez is érdekelhet:

Nem volt könnyű, de kiválasztottuk a Budapesti Tavaszi Fesztivál legjobb programjait

Megnéztük a BTF programkínálatát, és beírtuk a naptárba, hogy mely estéken ne számoljanak velünk a barátok, a családtagok és az ismerősök.

(Fotók: Marco Borggreve, Natasha Razina)

prokofjev | karmester | müpa | balett | előadás | opera

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom