2024-től a szingapúri Changin, melyet idén is a világ legjobb repterének választott a Skytrax, az utasoknak már nem lesz szükségük fizikai dokumentumokra, ha elhagyják az államot.
Az ország az elsők között vezeti be az automatizált beutazási engedélyeket, amelyekhez nincs szükség az útlevél bemutatására, mert az azonosítást biometrikus eszközökkel oldják majd meg. Mindez része az ország új, bevándorlással kapcsolatos törvényeinek.
A Changin már egyébként használják a biometrikus technológiát és az arcfelismerő szoftvereket, de a változás egyben azt is fogja jelenteni, hogy az utazóknak nem kell minden újabb ellenőrzési ponton elővenniük a dokumentumaikat, így gördülékenyebbek lesznek a folyamatok.
Biometrikus technológiával egy azonosításra szolgáló tokent hoznak létre, ami alkalmas lesz arra, hogy a csomagfeladástól kezdve az utazási engedélyek ellenőrzésén át egészen a beszállásig azonosítsa az utast.
Ha a biometrikus be- és kiléptetőrendszer hi-technek hangzik, akkor az ötven év múlva várható utazásainkra vonatkozó előrejelzések egyenesen sci-fi filmekbe illőek. Bár már arra is születtek ötletek, hogy hogyan lehet kicselezni az arcfelismerő rendszereket.
(Forrás: CNN, képek: Getty Images)
changi | digitális | biometrikus azonosítás | útlevélmentes | arcfelismerés | szingapúr
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!