Így okoznak kilencezer óra késést reptereken szakállas férfiak

Kiderült, miért fagynak le sokszor, sok ideig egyes repülőtereken az úgynevezett ePassport ellenőrzőkapuk. Hiába a reptéri azonosítás egyik legkorszerűbb és leghasznosabb vívmánya, a gép nincs felkészülve azokra a bakikra, mikor az utas arcképe valami egészen máshogy néz ki, mint az útlevélbe készített fotón. A gép tétovázik, elutasít, vagy túl sokáig gondolkozik, pedig csak egy beújított bajusz, piercing, fent marad szemüveg zavarja meg. Természetesen a szépészeti beavatkozások sem könnyítik meg a helyzetét.

Olyan kézenfekvőnek tűnik, hogy semmi gond azzal, ha fent marad a szemüveg, vagy szakállat növesztett az utazó, hiszen a hatósági ellenőrzésen maximum kétszer ránéznek az arcára, és a szemek, egy karakteresebb orr, arcforma elárulja az azonosságot. A nemzetközi repülőtereken azonban egyre több a humán megoldás helyett telepített ePassport ellenőrzőpont, ahol állandó a fennakadás. Amikor a gép sokadjára próbálkozik, de még mindig nem megy az azonosítás, természetesen ugyanúgy oda kell járulni a hús-vér határőrökhöz, mintha a procedúrát gyorsító kapuk nem is léteznének.

Egy felmérés alapján a brit ePassport kapukon a 2018–2019-es szezonban mintegy 54,68 millió ember ellenőriztette útlevelét, a meghiúsult azonosítások miatt pedig éves szinten 9113 óra csúszásban vannak azok, akik miatt nem megy az azonosítás, és azok, akik szerencsétlenségükre éppen egy szakállas, bajuszos utastárs mögött állnak a sorban.

Problémát jelent az új arcszőrzet mellett a szemüveg viselése, a piercing, a fogyás/súlygyarapodás az eredetihez képest, sőt, egyesek még egy hosszú tengerentúli utazástól megfáradt arc, mi több, másnapos ábrázat miatt is elbukhatták a gépi azonosítást.

Ez is érdekelhet:

Harminc fölött sem áll meg az élet – Utazós tippek eltunyulás ellen

Mutatunk pár vakációzási tippet, melyeknél nem számít a kor, miközben az eltunyulástól sem kell tartanunk.

(Fotók: Unsplash, Pixabay)

szakáll | e-passport | Anglia | arcszőrzet | repülőtér | késés

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom