A korlátozások enyhülésével párhuzamosan egyre többen tervezik külföldi utazásukat. Egyes statisztikai adatok szerint csak 2021 áprilisa és júniusa között hetven százalékkal emelkedtek a nemzetközi utazásokra vonatkozó keresések az év első három hónapjához képest.
Az amerikai Expedia Group kutatást végzett az utazni vágyók keresési adataira vonatkozóan, amiből nemcsak azt a következtetést vonták le, hogy a koronavírussal összefüggő szabályokkal szeretnének tisztában lenni a turisták, hanem azt is, hogy az utazások környezetre gyakorolt hatásával kapcsolatban is egyre növekszik az aggodalom. A vizsgálat szerint minden öt utazóból három hajlandó lenne többet fizetni azért, hogy az utazása fenntarthatóbb legyen.
És hogy mi mindent állapítottak meg még a kutatás során? Mutatjuk!
A turisták nem terveznek hosszú időre előre
Mivel a világ továbbra is harcol a koronavírus ellen, nem meglepő, hogy nem szívesen tervezünk nagyon előre. Az április és június közötti keresési adatok szerint a nyaralni vágyók fele huszonegy napon belül kívánt utazni. A bizalom a nyár folyamán nőtt, a nemzetközi keresések több mint negyven százaléka huszonkét–kilencven nappal kalkulált.
Megnőtt a fenntarthatóságra való törekvés
Egyre több utazó igyekszik csökkenteni szén-dioxid-terhelését, még akkor is, ha az a pénztárcája rovására történik. Az Expedia Group adatai szerint az emberek csaknem hatvan százaléka veszi ezt figyelembe utazásai során. Keresési adataik alapján a turisták különösen nagy figyelmet szentelnek az egyszer használatos műanyagok mellőzésére, az újrahasználhatóság kérdésére, valamint az elektromos autó töltésére, a LED-lámpákra és a megújuló energiára.
A fenntartható utazás iránti érdeklődés ugyanakkor a fiatalabbak körében a legerősebb. A Z és a milleniumi generáció kétharmada nagyobb valószínűséggel keresi a környezetbarát utazási lehetőségeket, mint a X generáció, vagy a boomerek, körükben a környezettudatos utazók aránya negyven-, illetve harmincszázalékos.
Egy másik kutatás nemrégiben azt vizsgálta, hogy az utazás milyen hatással van az egészségünkre. Megállapították, hogy amikor a stresszhormonok – például a kortizol – emelkedése tartósan fennáll, megnő számos krónikus betegség, például a magas vérnyomás, a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a szorongás, az álmatlanság kialakulásának kockázata. Éppen ezért rendkívül fontos a szakértők szerint az, hogy időt szánjunk a stresszhatások leküzdésére, melyhez az utazás nagyszerű eszköz lehet.
(Forrás: Euronews, fotók: Getty Images)
keresés | google | utazási szokások | utazási igények | vizsgálat | kutatás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!