Az unió szeretné egységesíteni és átláthatóvá tenni az ingyen felvihető poggyászra vonatkozó szabályokat.
Az Európai Parlament Petíciós Bizottsága egyhangúlag határozatot fogadott el, amely felszólítja a légitársaságokat, hogy garantálják az utasoknak, hogy egy kézipoggyászt ingyen felvihetnek, és arra kéri az egyes országokat, hogy tartassák be az Európai Bíróság által a kézipoggyászra vonatkozó, 2014-ben hozott rendeletet.
2014-ben az Európai Bíróság úgy rendelkezett, hogy az „ésszerű” méret- és súlykövetelményeknek megfelelő kézipoggyász a légi utazás elengedhetetlen része, így az utasoknak nem kell külön fizetniük érte.
Az új szabályozás világossá teszi majd azt is, hogy pontosan mi számít „ésszerű“ méretnek és súlynak.
Az EU ezzel is szeretné egységesíteni a különböző légitársaságok eltérő kézipoggyász-szabályait, ami zavart és problémákat okozhat az utasoknak. Az, hogy a súly- és méretszabványok nagyban eltérhetnek az egyes légitársaságoknál, különösen akkor problémás, amikor az egyik járatról a másikra kell átszállni.
Emellett véget vetnének a gyakran megtévesztő repülőjegy-reklámoknak, amelyekből nem egyértelmű, hogy az ár nem tartalmazza az esetleges poggyászdíjakat, és sürgetik a légitársaságokat, hogy sokkal egyértelműbben tájékoztassák az utasokat a többletköltségekről, például a helyfoglalás díjáról valamint a repülési időről. Az állásfoglalás elfogadásáról októberben szavaz az Európai Parlament.
Ha aggódsz, hogy túllépi a poggyászod a súlyhatárt, ezt az online eszközt neked találták ki, ezzel a hét tippel pedig pikk-pakk becsomagolhatsz.
(Forrás: Euronews, képek: Getty Images)
repülés | táska | repülő | európai unió | kézipoggyász | csomag
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!