A világ nemzeteinek konyhái adják legjobbjaikat az Umóban, a közös nevező a füst.
Már most jó, de még jobb lesz
Olyan, mintha mindig ott lett volna, és olyan, mintha már jártam volna benne. Egyik sem igaz, de sokat elmond arról, hogy mennyire otthonosan éreztem magam az Umóban három perc leforgása alatt.
Két éve nyitott a Monastery Boutique Hotel, ennek az éttermi részét vette át a Moné étteremtől az Arany Kaviár társtulajdonosa, Molnár Attila. Az ötletet a kert és a terasz adta, ezt látva támadt az isteni szikra, miszerint egy grillétterem tökéletesen passzolna a lokációhoz. A grillsütőt nem mellékesen a baszkföldi Getariában gyártották, és nyártól minden bizonnyal a hetven fő befogadóképességű kert látványeleme és lelke lesz. Mindebből januárban még nem sokat élvezhet a vendég, de nem kell hozzá nagy fantázia, hogy lássuk: ha beköszönt a jó idő, a terasz valami olyasmit fog tudni nyújtani, ami kevés helyre jellemző jelenleg Budapest belvárosában.
Örömkonyha füsttel
A séf a kolumbiai José Guerrero, aki Baszkföldön, a világ egyik gasztronómiai fellegvárában tanulta a hivatás csínját-bínját, szakterülete a kutatás-fejlesztés, vagyis a vérében van a kísérletezés, az úttörő szellem. Nem mellékesen José Molnár Attila lányának barátja, így valamennyire családinak tekinthető a kapcsolat. Az Umo a spanyol humo, azaz füst szóra utal, a faszenes grillen készített ételek, a füstös ízek uralják a várnegyed aljában megbújó éttermet. A füst az ételekben és a kifejezetten erre a helyre kifejlesztett koktélokban is egyaránt megjelenik, az egyik whisky alapú koktélban például a füstölt kínai feketetea, a lapsang biztosítja ezt a kormos-füstös motívumot.
Az Umot plate sharing koncepcióra hangolták, vagyis az ételek megosztása, a közös együttevés, együttlét itt alap.
– Sok dél-amerikai és baszk vonás van az étlapon, de ázsiai, indiai ihletésű fogásaink is vannak – meséli Molnár Attila – de van például mexikói mangalica, ami Magyarország és Közép-Amerika találkozása. Josénak van egy mole-szósz receptje, ezzel kísérjük a mangalicát.
– A koktél nálunk a másik húzóerő – mondja Molnár Attila. – Nagy Zoltánnal, a Boutiq Bar tulajdonosával közösen fejlesztettük ki a koktélokat. Azt találtuk ki, hogy koktélpárosítással fogunk előrukkolni, azaz a koktélok konkrét fogásokhoz passzolnak, de persze külön is lehet kérni őket.
Még több füstöt
Az Umo olyan energiákat hoz be a fővárosba, amikre ezekben az időkben nagy szükségünk van: napfény, latin-amerikai és mediterrán ízek, lazaság, örömkonyha és mámorító koktélok. Az Umo szerintünk olyan hely, ahol ünnepelni lehet – hogy mit, azt társasága válogatja – születésnapot, sikert, vagy szimplán azt, hogy élünk. Részegítő élmény – a szó eredeti és átvitt értelmében egyaránt –, és valami olyan területet fed le, aminek a létezéséről eddig nem tudtunk, de örülünk, hogy van.
humo | josé guerrero | nagy sztori | grill | budapest | budai vár
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!