Digitális múzeumban vásárolhatjuk meg az orosz-ukrán háború pillanatait

Ukrajna különleges módon igyekszik megőrizni az orosz offenzíva eseményeit az utókornak, amiből mi is vásárolhatunk.

Megnyitja kapuit a Museum of War, Ukrajna digitális múzeuma, ahol az ország ellen indított orosz háború pillanatait rögzítő műalkotásokat szeretnének értékesíteni.

A műalkotások digitális, NFT formátumban (non-fungible token, azaz nem helyettesíthető token, ami napjaink egyik legnépszerűbb digitális terméke – a legújabb Roadster printmagazin címlapján is egy NFT alkotás látható, amire a hónap végéig licitálni lehet) értékesítik, melyekhez videók és képek is csatolhatók, a technológia pedig biztosítja az adategységek egyediségét.

A múzeum logója

A műalkotások három dologra épülnek: egy hírre vagy nyilatkozatra a háború meghatározó pillanataiból, egy dátumra, amikor ezek megtörténtek, valamint egy grafikára, amely mindezeket kifejezővé és műalkotássá teszi.

A készítők egyelőre a háború első három napját tudták digitalizálni; a Warline nevű sorozatban számos ilyen NFT közül válogathatunk.

Az árak 0,15 ethereumtól indulnak, ami kb. 174 ezer forintnak felel meg. Az NFT-kből befolyó összeg az ukrán szaktárcához kerül, ami a pénzt a civilek támogatására és a hadsereg fejlesztésére fordítja.

(Forrás: Artnews, HVG)

háború | orosz-ukrán | ukrán | múzeum | nft | digitális múzeum

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom