Parkkiállítással és az épület belső tereiben két további időszaki kiállítással nyitja meg újra kapuit a Kiscelli Múzeum június 1-jén.
A Kiscelli Múzeumnak otthont adó, egykori Schmidt-kastély angolparkja sok kincset rejt ma is. A híres bútorgyáros tulajdonos, Schmidt Miksa a bécsi parkok mintájára alkotta meg az Attila parkot kis hidacskával, antik szobormásolatokkal, barokk kapuval.
A ma zölden burjánzó terület sok emléket őrzött meg ebből az időszakból:
még ma is látható például a park egykori kapuja vagy a szőlődomb présháza,
a dimbes-dombos terepviszonyokra pedig a kiscelli agyag és annak robbantásos bányászata ad magyarázatot.
A múzeum munkatársai tizennégy színes, a terület élővilágát segítő madárodún mesélik el a park változatos múltját; ezeket keresve a látogatók szó szerint belebotolhatnak olyan apró értékekbe, mint a Buda és Óbuda egykori határát jelölő határkő. Az ingyenesen és a nap huszonnégy órájában látogatható parkkiállítás mellett a múzeum belső tereiben is két új időszaki kiállítás nyílik, ezek mellett pedig a Kiscelli Múzeum barokk épülete, grandiózus templomtere, várostörténeti és képzőművészeti állandó kiállításai is várják a látogatókat.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: MTI; fotók: Szeretlek Magyarország)
nyitás | buda | barokk | kiscelli múzeum | Óbuda | budapest
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!