A Palatinus-domb északnyugati sarkán, Augustus és Domitianus császáré mellett álló a Tiberius-palota (Domus Tiberiana), amely valószínűleg egy Tiberius császár által épített házról kapta a nevét, bár azt egyetlen forrás sem említi, hogy az uralkodó rezidenciát épített volna.
A régészeti kutatások szerint a palota alapjai valójában Nero korából származnak, röviddel a város nagy részét pusztító 64-es tűzvész után. A rezidencia a Római Birodalom bukása után évszázadokig elhagyatottan állt, mígnem az 1500-as években a Farnese család kertet alakított ki a romok körül.
Szeptember 21-én, csütörtökön, közel ötven évvel azután, hogy restaurálás céljából bezárták, újra megnyitották a turisták előtt a látványosságot, amelyből varázslatos panoráma tárul az alatta lévő Forum Romanumra.
A császári rezidencia mellett a komplexumban kertek, istentiszteleti helyek, az uralkodót védő praetorianus gárda lakrészei és szolgálati lakások is helyet kaptak.
Az ásatások során számos lelet előkerült, amely az ókori római életről árulkodik, köztük fém- és üvegtárgyak is, de a termekben szobrokat, egyéb díszeket és ősi érméket is megnézhetnek a látogatók.
Több más változás is történt nemrég az örök városban, az egyik, hogy már csak belépővel megnézni az egyik ikonikus látványosságot, a másik, hogy új koronaékszer-hotel nyitotta meg a kapuit.
(Forrás: Euronews, képek: Getty Images)
Tiberius | róma | Palatinus | palota | császári palota
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!