Ezek az új légitársaságok forradalmasítani szeretnék a légi közlekedést

Van, amelyik a luxusfaktorokkal, van, amelyik az olcsósággal hódít. Íme, a legújabb ötletek.

Az ausztrál fapados Bonza, mely minden egyes 737-8 Max-ának külön nevet adott (Sheila, Shazza, Malc és Bazza), belföldi járatokat üzemeltet huszonegy célállomásra harmincnyolc útvonalon. A légitársaság úgy tartja alacsonyan a viteldíjakat, hogy másodlagos városokat köt össze egymással, elkerülve a Brisbane, Sydney és Melbourne alkotta "arany háromszöget". Tim Jordan alapító és vezérigazgató szerint a belföldi utazások iránt nagy a kereslet, és az ausztrálok megérdemlik, hogy az utazás alapjog legyen, ne pedig kevesek luxusa.

A brit székhelyű Global Airlines a légi közlekedés aranykorába repítené az utasokat, ezért Airbus A380-as szupergépein bárokat és társalgókat alakít ki.

Ígérete szerint a várhatóan jövőre induló, Gatwickből New Yorkba és Los Angelesbe közlekedő járatokon olyan ételeket és italokat szolgálnak fel, amelyek a magasban a legjobbak, és a turistaosztályon utazók is Laurent-Perrier pezsgőt kóstolhatnak. Az első osztályú jegyek tulajdonosait sofőr viszi majd a repülőtérre.

A Norse Atlantic szintén a transzatlanti piacra pályázik, de jóval alacsonyabb árakkal, melyek a hagyományos légitársaságok, a British Airways, a Virgin Atlantic és az Air France viteldíjainál mintegy huszonöt százalékkal olcsóbbak. Boeing 787 Dreamlinerei Gatwickből New Yorkba, Washingtonba, Los Angelesbe, Bostonba, Orlandóba és Miamiba közlekednek, decembertől pedig Barbadosra és a jamaicai Montego Baybe is lehet utazni velük, Párizsból pedig New Yorkba, Miamiba és hamarosan Los Angelesbe is eljuthatunk.

A Play izlandi fapados légitársaság még még ennél alacsonyabb árakat kínál a tengerentúlra. A Stanstedről, Liverpoolból és Glasgow-ból repül a New York-i Stewart repülőtérre, Bostonba, Washingtonba, Baltimore-ba és Torontóba, az egy útra szóló jegyek ára 185 fontnál kezdődik. Útközben viszont van egy megálló a reykjavíki Keflavik repülőtéren.

A Nagy-Britanniából a Maldív-szigetekre utazókat célozza meg a Beond, amely kizárólag üzleti osztályon közlekedik majd Maléba Európa városaiból.

Airbus A319-es repülőgépein mindössze negyvennégy ülés lesz, így minden utasnak jut fekvőhely. Az alapító-vezérigazgató Tero Taskila a légitársaságot a világ első luxus szabadidős légitársaságaként jellemzi. Olyan extra szolgáltatások is lesznek, minthogy az érkező utasok csomagjait a vámvizsgálat után a hotelükbe szállítják.

Néhány már létező cég új területek irányába nyit, így a Wizz Air is, amely nemrég Abu-Dzabiban nyitott új bázist, ahonnan „az Egyesült Arab Emírségek új, ultraalacsony árú nemzeti légitársaságaként“ közlekedik. A légitársaság a Közel-Kelet és Európa valamint a Maldív-szigetek közötti útvonalakon jár.

Bár a startupok szerint a mostani nagyszerű időszak az induláshoz, az olajárak emelkedése és az egyre szorosabb verseny keresztülhúzhatja a számításaikat.

Ugyanakkor minden légitársaság igyekszik időről-időre különböző újításokat bevezetni. A Wizz Air épp most kapott ezért rangos nemzetközi elismerést, ez a légitársaság pedig gyerekmentes zónákkal csábítja az utasokat.

(Forrás: Telegraph, képek: Getty Images, Bonza, Global Airlines, Beond/Facebook)

új | repülő | fapados | prémium | forradalom | légitársaság

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom