A kilátók építészeti szempontból akkor a legtökéletesebbek, ha beolvadnak a természetbe és tiszteletben is tartják azt. A legikonikusabb és legcsodálatosabb épületek, mint például a Tádzs Mahal, éppen ezt teszik. De ugyanez inspirálta azokat is, akik a világ legszebb skywalk-jait alkották meg.
Az üvegösvények páratlan kilátást nyújtanak a világ leglenyűgözőbb természeti csodáira, miközben az emberi innováció legmagasabb szintjét is képviselik. Mutatjuk a leggyönyörűbbeket.
Columbia Icefield Skywalk (Alberta, Kanada)
A kanadai Alberta államban, a Jasper Nemzeti Parkban található Columbia Icefield Skywalk a Sunwapta-völgyre néz. Az üvegpadlózatú hidat a PLC Construction tervezte 2014-ben.
A Stegastein View Platform (Aurland, Norvégia)
Az acélból, fenyőből, betonból és üvegből épült Stegastein kilátó az Aurland-hegy csúcsának közelében található. A látványosság a Norwegian Scenic Route része, amely tizennyolc, az ország legszebb tájain kanyargó ösvényt foglal magában. A kilátóból fantasztikus panoráma nyílik a fjordra, a hegyekre és a Flåm folyóra.
Grand Canyon Skywalk (Peach Springs, Arizona, USA)
Kétségtelenül az MRJ Architects által tervezett Grand Canyon Skywalk-ról nyílik a legszebb kilátás a Grand Canyonra, mely az Egyesült Államokban található hét természeti csoda egyike. A kilátóból csodálatosan megfigyelhetők a vörös sziklák rétegzett sávjai. Az U-alakú híd üvegfeneke 360 fokos kilátást nyújt a környező tájra.
Gulong Gorge Skywalk (Qingyuan, Kína)
A kínai Qingyuanban lévő Gulong-szurdokot az ott található 1079 méteres üveghídról érdemes megtekinteni. Az UFO-szerű platformhoz egy fél lótusz formájú üvegsétány vezet, melyen áthaladni csoportosan, vezető segítségével lehet.
Dachstein Skywalk (Obertraun, Ausztria)
Nem kell tapasztalt hegymászónak lenni ahhoz, hogy eljussunk a Dachstein Skywalk-ra, amihez egy felvonó vezet. A kilátóból hihetetlen panoráma nyílik a környező alpesi tájra. És bár sziklákat sem kell másznunk ahhoz, hogy odajussunk, túracipő és meleg ruha viselése kifejezetten ajánlott.
Longgang Nemzeti Geológiai Park (Chongqing, Kína)
A Longgang Geological Parkban karsztbarlangok és sztalagmitok várják a látogatókat, ezekre pedig érdemes távolabbról is letekinteni, például egy csodálatos üvegösvényen. Az ott található skywalk-ot 2015-ben adták át, megnyitásakor a világ leghosszabbja volt.
Biokovo Skywalk (Dalmácia, Horvátország)
A Biokovo Skywalk a Biokovo-hegy felett húzódik, ahonnan messzire eltekinthetünk. Megcsodálhatjuk az Adriai-tenger látképét és kirajzolódik a horvát szigetvilág egy része is. Sőt, napsütéses napokon akár Olaszországig is elhajózhatunk a tekintetünkkel.
Skybridge a Tienmenshan-hegynél (Zhanjiajie, Kína)
A kétszáz méter hosszú Tienmen Skywalk bejárása nem a tériszonyosoknak való. A 4700 méter magasan kúszó üvegpadlózatú ösvény olyan keskeny, hogy csak libasorban lehet végigmenni rajta.
Langkawi Skybridge (Langkawi, Malajzia)
A Langkawi Skybridge a világ leghosszabb ívelt függőhídjai közé tartozik, mely alatt a maláj dzsungel fekszik. Úgy tudni, a híd egyes darabjait helikopterekkel szállították a hegy tetejére, és LEGO-szerűen állították össze.
Messner Mountain Museum Corones (Mount Kronplatz, Olaszország)
A Zaha Hadid által tervezett Messner Mountain Museum Corones egyike azoknak a múzeumoknak, melyek célja az, hogy felhívják a figyelmet a hegyek és a hegycsúcsok tiszteletére. A Kronplatz csúcsán található múzeum üveges kilátójából a lábaink előtt heverhet Dél-Tirol, a Lienzi Dolomitok, az Ortler-hegy, a Marmolada-hegy és a Zillertal-Alpok is.
Skywalk Fortica (Mostar, Bosznia)
Az összeállításunkban szereplő egyik legújabb látványosság a boszniai Fortica Skywalk 2020-ban készült el. A beruházás a mostari MTBA Hegymászó és Kerékpáros Egyesületnek köszönhetően valósult meg, melynek eltökélt célja volt, hogy egy olyan kilátót hozzon létre, ami új perspektívából mutatja meg a turistáknak varázslatos városukat.
(Forrás: Architectual Digest, fotók: Getty)
kilátópont | kilátó | üvegösvény | ösvény | nagy sztori | skywalk
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!