Ha az ember egy fotokróm eljárással készült fényképet fog a kezébe, könnyen az lehet a benyomása, mintha csak egy olajfestményben gyönyörködne.
A 19. századi képalkotási módszer lényege az, hogy a tárgyak eredeti színe helyett főként csak azok fekete-fehér változatát őrizték meg,
így pedig egész nagy, akár művészi ihletésű mozgásteret biztosítottak azoknak, akik a fotók színeinek megerősítésén dolgoztak utólag.
A Rare Historical Photos weboldalon fotokróm technikával készült képeslapok tucatjai közül szemezgethetünk, amelyek a festői szépségű, dualizmus kori Tirolt tárják a szemünk elé.
fotokróm | tirol | történelem | ausztria | képeslap | magyarország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!