A The Hamptons sikertörténete 1893-ra nyúl vissza, amikor is a The New York Times az egyik írásában a csodás környezetben fekvő régiót a Paradicsomhoz hasonlította.
A New Yorkhoz tartozó, Long Island keleti részén található, apró falvakból álló tengerparti üdülőövezet az elmúlt bő száz évben az amerikai elit egyik kedvenc pihenőhelyévé vált, ezzel együtt pedig már az is érthető, miért ott találhatók többek között az Amerikai Egyesült Államok legdrágább ingatlanai.
A Jule Pond pedig az elit között is elitnek számít. A negyvenkét hektáros birtok a legdrágább árkategóriában található, pedig elhihetjük, a környék alapból nem olcsó.
Eredetileg Henry Fordnak építették 1960-ban, a főépület több mint 1850 négyzetméteres,
tizenkét hálószoba és fürdőszoba található benne, de a birtokon kosárlabdapálya, teniszpálya és egy hatalmas pazar medence is helyet kap.
A Mecox-öböl öleli körül a helyet, de az Atlanti-óceán is belátható közelségben van. Már mintegy négy éve árulják az ingatlant, amelyért mintegy 175 millió dollárt, azaz 50 milliárd forintot kért a tulajdonos, Brenda Earl, aki 2002-ben vásárolta meg az ingatlant.
A vállalkozó szellemű kalandorok akár egy-egy hónapra is kibérelhették a birodalmat az elmúlt években, most azonban úgy fest, végre túladnak rajta. A vevő kiléte ismeretlen, ahogyan az összeg is, amelyért gazdát cserélne a Long Island-i ingatlan.
A Bespoke Real Estate 145 millió dollár köré lövi be a végső árcédulát,
így pedig megtörténhet, hogy ez lesz a legdrágább ingatlan, amely valaha is tulajdonost cserélt a The Hamptonsban. A jelenlegi rekordot egyébként egy kelet-hamptoni ingatlan tartja, amelyet 2014-ben adtak el 147 millió dollárért.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Business Insider)
otthon | new york | ingatlan | The Hamptons | ház | amerikai egyesült államok
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!