Tetszhalott állapotba került Oroszország legnagyobb légitársasága
Az Aeroflot drasztikus lépésre kényszerült a gazdasági blokád miatt.
Az orosz nemzeti légitársaság, az Aeroflot bejelentette, március 8-ától minden nemzetközi személy- és teherszállító járatát leállítja, kivételt csupán a Belaruszba közlekedő gépek jelentenek majd.
2019-ben a főként állami tulajdonban lévő Aeroflot 53 ország 149 városába repült, ebből a légtérzárak miatt eddig veszítettek 56 célállomást. Mivel a gazdasági szankciók miatt ellehetetlenült az alkatrészek pótlása, valamint lízingcégek is megszüntették orosz gépek lízingjeit és a codeshare együttműködéseiket is felmondták, az orosz légitársaság úgy döntött, hogy beszünteti nemzetközi járatait.
A háttérben az is meghúzódik, hogy attól tartanak, lefoglalják a repülőgépeiket.
Az eddigi 149 úticélból így nagyjából 80 desztináció kiesett, maradtak a belföldi járatok, és egy járat Belarusz fővárosába, Minszkbe. Az ország Putyin hű csatlósának számít, így az Aeroflotnak nem kell attól tartania, hogy a gépeiket lefoglalják.
A 30 ezer főt foglalkoztató légitársaság a gazdasági szankciók következtében minden bizonnyal kénytelen lesz elbocsátásokat végrehajtani.
aeroflot | úticélok | desztináció | gazdasági blokád
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!