A dán építész, Bjarke Ingels minden eddiginél nagyobb projektbe vágja a fejszéjét. Marc Lore vállalkozó felkérésére tervez felépíteni gyakorlatilag a semmiből egy egész várost, ráadásul az Egyesült Államok sivatagos területén.
Az Ingels építészeti stúdiója, a BIG a Twitteren jelentette be, hogy a Telosa névre hallgató városa egy 150 ezer hektáros, ma még lakatlan területen épülhet majd fel az Egyesült Államok nyugati részén.
A tervezők víziója az, hogy egy olyan új várost hozzanak létre Amerikában, amely globális mércét állít fel a városi életben, kiterjeszti az emberi potenciált, és mintájává válhat a jövő generációinak.
A város ötlete Marc Lore nevéhez fűződik, aki a telket egy alapítványnak adományozná, hogy annak egyre növekvő értéke biztosítsa a város fejlődését és javítsa a lakók jólétét.
Lore szerint a föld lényegében egy kopár sivatagból egy milliárdokat érő modern várossá válhat.
Az elképzelése szerint az elkövetkező negyven évben városának lakossága ötmillióra nő, a cél pedig az, hogy már 2030-ra elérjék ötvenezres lélekszámot. Ez azt jelenti, hogy a város hektáronkénti népsűrűsége körülbelül harminchárom ember lenne, ami nagyjából megegyezik San Franciscóéval, emellett azt is szeretnék, hogy Telosa a világ legfenntarthatóbb városává váljon.
"Képzeljük csak el, mi minden lehetséges a fenntartható építőanyagok, az önvezető járművek, az elektromos repülőgépek és az anyagok föld alatti mozgása révén!" – nyilatkozta Lore.
Ingels víziója szerint a város olyan változatos lakhatási lehetőségeket nyújtana, amely mindenki számára elérhető. A középpontjába egy Equitism névre keresztelt kilátót építenének, ami a város jelképévé válhatna. Az építész emellett globális akciótervet dolgoz ki, hogy bizonyítsa, hogy az egész bolygón elérhető a fenntartható emberi jelenlét a meglévő technológiákkal.
(Fotók és forrás: Dezeen)
környezetvédelem | marc lore | jövő városa | fenntarthatóság | ingels | BIG
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!