Alighogy Kanada eltörölte a beutazási korlátozásokat, megjelent a tanulmány, amelyben az országnak a járvány idején hozott utazási intézkedéseit vizsgálta négy, fertőző betegségekre és járványkezelésre specializálódott orvos.
A tanulmány szerint az érkezéskor és induláskor kötelező teszt, a karantén, az utazási figyelmeztetések és más szigorítások valójában nem csökkentették a vírus variánsainak terjedését az országban.
Hasonló következtetésre jutott egy júliusi tanulmány is, amelyet a brit kormány rendelt meg az ország közlekedésilámpa-rendszeréről. Ebből a vizsgálatból ugyanakkor az országvezetés végül mégsem vont le messzemenő következtetéseket arra nézve, hogy mennyire működött a rendszer, és megérte-e a befektetett pénzt valamint a vele járó fennakadásokat.
Hogy ebből az utóbbi tanulmányból mennyire vonhatunk le érvényes következtetést, azt árnyalja a tény, hogy a Kanadai Turisztikai Ipari Szövetség és a Kanadai Utazási és Turisztikai Kerekasztal megrendelésére készült.
A kutatók azzal érvelnek, hogy utólag – vagyis több mint két évnyi elemzés távlatából –
nem volt tudományos alapja annak, hogy az utazás során és a turisztikai ágazatban szigorúbb egészségügyi intézkedéseket alkalmazzanak, mint más iparágakban.
Mint Dr. Zain Chagla, fertőző betegségekre specializálódott orvos és a McMaster Egyetem docense elmondta, elég idő telt el ahhoz, hogy tudományos értékelést készítsenek az utazási korlátozások sikerességéről. A tanulmány szerint „a legjobb esetben az utazási korlátozások néhány nappal késleltethetik egy aggodalomra okot adó variáns hatását”.
Azt is megállapították, hogy nincs meggyőző bizonyíték arra, hogy az indulás előtt és érkezéskor végzett teszt és a megfigyelés jelentős hatással volt a helyi fertőzésekre. Úgy gondolják, hogy az olyan alternatív intézkedések, mint például a szennyvízvizsgálat, az említetteknél hatékonyabb mechanizmusok a variánsok azonosítására, miközben nem okoznak kényelmetlenséget az utazóknak, és nem igényelnek jelentős erőforrásokat.
A korlátozások megszűnésével szabaddá vált az út az északi fényt megcsodálni vágyó turisták előtt is.
(Forrás: Skift, képek: Getty Images)
tanulmány | covid | járvány | kutatás | korlátozó intézkedések | intézkedések
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!