Olajlelőhelyeket és nehezen megközelíthető területeket kapcsol be a vérkeringésbe, felére csökkentve egy tizenkét órás utat.
A múlt héten adták át Kínában azt a 334 kilométeres autópályát, amely a Takla-Makán sivatagon, ezen belül is a Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területen halad át észak-déli irányban a Tien-san-hegység déli lejtőjétől az Altin-Tag-hegység északi oldaláig, Yuli megyét és a Pajingolin mongol prefektúrát kötve össze Qiemo megyével. Ez a harmadik olyan autópálya, amely észak-déli irányban szeli át a Takla-Makánt.
Az útvonal tizenkét óráról hat órára csökkenti a menetidőt Qiemo megye és Korla, a mongol autonóm prefektúra fővárosa között, valamint érinti a Tarim-medence gazdag kőolajlelőhelyeit is, támogatva így az olaj- és gázkitermelést és -szállítást.
A kedvezőtlen földrajzi viszonyok és a szélsőséges időjárás miatt Hszincsiang déli részének egyes régióit eddig nehezen lehetett megközelíteni, és az új pálya építése sem volt mentes az embert próbáló körülményektől.
Mint az autópályát építtető, ultranagy infrastruktúra beruházásokra specializálódott China Communications Construction multinacionális vállalat egyik projektmenedzsere elmondta,
a hét hónapos szeles szezon zord időjárása és gyakori homokviharai mellett a munkásoknak a víz, az áram és a térerő hiányával is meg kellett küzdeniük.
Nemrég nyílt meg egyébként Kína leghosszabb, egészen hihetetlen víz alatti alagútja, és Ázsia legnagyobb vasútállomása.
(Forrás: Asia News Network, képek: Getty Images)
sivatag | autópálya | takla-makán | kína | Hszincsiang-Ujgur Autonóm Terület
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!