London-New York három óra alatt? Seattle-Tokió hat óra? Igen, ezek mind realitássá válnak, amint bevezetik ezeket a hangsebességnél gyorsabb repülőket. A repjegy viszont busás lesz. Nagyon busás.
A denveri székhelyű Boom Supersonic jelentette be, hogy olyan személyszállító repülők gyártásába kezdett, amelyek szuperszonikus sebességgel, azaz a hangsebességnél gyorsabban fognak utasokat szállítani a levegőben. Az Overture (nyitány) névre keresztelt, formatervezetten kecses gépekből az American Airlines már most rendelt húsz darabot és a United is is lekötött már 25+35 darabot, úgyhogy a 2016-ban még csak tervezőasztalon létező koncepció most kézzel fogható valósággá válik.
A tervek szerint az Overture 2092 km/h-val is képes lesz haladni, 65-80 fő lesz a kapacitása és száz százalékban SAF-ot, azaz fenntartható üzemanyagot fog használni.
A gépeket úgy tervezik, hogy több mint hatszázszor képesek legyenek megkerülni a Földet, azaz több, mint 7 890 kilométert meg tudjanak tenni.
Az első Overture gépek 2025-re készülnek el, a légi személyszállításba pedig 2029-ben fognak bekapcsolódni.
A jegyek az extragyors, konkrétan menetidő-felező járatokra nem lesznek olcsók: kétmillió forintnál kezdődnek a mostani becslések szerint az ülőhelyek az Overture-re.
(Forrás: Afar)
járat | repülő | repülőút | gép | szuperszonikus | repülőgép
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!