13 ezer kilométer hosszú volna, és helyenként a tenger alatt haladna. A végállomás az Amerikai Egyesült Államok lenne, de természetesen Szibéria, a Bering-szoros, a kanadai Yukon és a Brit Kolumbia sziklás csúcsai is útba esnének.
Ha a terjedelmes és igazán hatékony nagysebességű vasúti hálózatról beszélünk, akkor Kínának biztosan nem kell irigykedve a szomszédba mennie.
Ezt tetőzné meg Kína a legújabb projektjével, amely a távol-keleti országot az Egyesült Államokkal kötné össze, és amelynek a vasútvonala hosszabb volna, mint a Föld átmérője (12 742 km).
Így nagyon is elképzelhető, hogy egy nap szupergyors vonatokkal tudunk eljutni Pekingből Los Angelesbe.
A vasútvonal Kínán, Oroszországon, Kanadán és az Amerikai Egyesült Államokon is áthaladna, és a tervek szerint a kétszáz milliárd dolláros projekt kereskedelmi, gazdasági és turisztikai fellendülést hozna a világ négy legnagyobb területű országainak.
Érdekesség, hogy a Bering-szoroson – amely az amerikai és ázsiai kontinenst egymástól elválasztja – átnyúló, víz alatti alagút négyszer nagyobb lenne, mint a Csalagút, amely Franciaországot köti össze az Egyesült Királysággal, és az alkalmazott csúcstechnológiában is bőven ráverne a La Manche csatorna alatt futó Csatorna-alagútra.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Intelligentliving, Travelo)
amerika | kína | vonat | oroszország | egyesült államok | szupergyors vonat
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!