Hivatalosan is átadták Szingapúr úszó napelemfarmját a Tengeh-víztározón, ami a város hosszútávú fenntarthatósági céljait hivatott támogatni.
122 ezer napelemből áll, és nagyjából negyvenöt focipályányi területre telepítették Szingapúr úszó napelemfarmját, amely ezáltal hivatalosan is a világ egyik legnagyobb ilyen típusú, működő rendszere. Segítségével a város újabb lépést tett afelé, hogy 2025-re megnégyszerezzék a napenergiából származó energiaforrásaik mennyiségét. Szingapúr nem véletlenül törekszik az energiahatékony változásra, hiszen jelenleg rendkívül magas a károsanyag-kibocsátásuk.
A világon az egyik legmagasabb az egy főre jutó szén-dioxid-kibocsátás mértéke, amelyet a megújuló energiák előállításával egyértelműen csökkenteni tudnak.
Az év elején már átadtak egy napelemfarmot, ami a Johor-szorosban épült, Szingapúr és Malajzia határán. Akkor 130 ezer panelt rögzítettek a tengerfenékre, hogy öt megawattos termelési képességével átlagosan évi ezernégyszáz lakást lásson el energiával. Amennyiben Szingapúr tovább halad ezen az úton, valóban nagy átalakuláson mehet majd keresztül a fenntarthatóság tekintetében. Ha a kormány tervei megvalósulnak és a napenergia-felhasználást a négyszeresére tudják növelni, 350 ezer háztartás áramellátását tudnák biztosítani.
Szingapúr azonban itt nem áll meg. A tervek szerint városképének nyolcvan százaléka 2030-ra környezetbarát lesz. Ehhez a megújulóenergia-termelésük fokozása mellett a másik kulcsfontosságú feladatuk az elképesztő mennyiséget öltő hulladéktermelésük ellensúlyozása.
(Forrás: Euronews, fotó: REGlobal)
napelemfarm | környezetvédelem | megújuló energia | fenntarthatóság | szingapúr | napkollektor
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!