Az innováció, a kultúra és a fenntarthatóság témaköreiben keresi az „Év Divatipari Felfedezettjét” a Magyar Divat & Design Ügynökség.
A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) működésének egyik fontos stratégiai pillére a szakképzésfejlesztés támogatása, amellyel a kreatívipari oktatás színvonalának magasabb szintre emelésére törekszik. Az ügynökség Divatipari Szakképzésfejlesztést Támogató Programjának célja, hogy visszaállítsa az iparág presztízsét, utánpótlást biztosítva az ágazatnak. A tavalyi év sikerei után az MDDÜ idén a Startup Campus együttműködésben emeli újabb szintre a programot.
Az ügynökség stratégiai partnerként csatlakozik az InnoGEN Ifjúsági Programhoz, amelynek középpontjában a fiatalok tehetséggondozása, a jövő generációjának inspirálása és kreativitásának fejlesztése áll. A közösségépítésen túl elindul a “Az Év Felfedezettje” kampány is, melynek része „Az Év Divatipari Felfedezettje” pályázati felhívás.
A Magyar Divat & Design Ügynökség kiemelt figyelmet fordít a kreatívipari szakmunkák, azonbelül a textil- és ruházati szakképzés presztízsnövelésére a fiatalabb korosztály körében. Ennek jegyében az MDDÜ szakmai partnerként csatlakozik a Startup Campus InnoGEN Ifjúsági Programhoz, amelynek középpontjában a fiatalok tehetséggondozása, a jövő generációjának inspirálása és kreativitásának fejlesztése áll. A program célja a tehetséges tizennégy–huszonegy éves magyar fiatalok inspirálása a startup és innovációs vállalkozói kultúrával, valamint ösztönzése saját projektjeik elindítására és fejlesztésére, amellyel támogatják a jövő kutatás-fejlesztési és innovatív vállalkozói generációjának létrehozását. A közösségépítésen túl az MDDÜ szakmai zsűriként vesz részt az „Év Felfedezettje” kiválasztásában, valamint az innováció és digitalizáció, a művészet és kultúra, illetve a társadalom és fenntarthatóság témaköreiben kihirdeti az „Év Divatipari Felfedezettjét” is. A pályázati felhívás keretében azokat a kreatív- és divatipari szakképzésben, nappali tagozaton tanuló fiatalokat jelentkezését várják, akik alkotásaikkal, munkásságukkal, hobbijukkal, tehetségükkel, vagy közösségi szerepvállalásukkal újszerűt hoztak létre.
A zsűri által kiválasztott nyertes nemcsak az „Év Divatipari Felfedezettje” címben részesül, hanem egy nagy értékű, korszerű technológiával felszerelt, könnyen kezelhető varrógépet is nyer, továbbá meghívást kap a következő Budapest Central European Fashion Weekre, valamint az „Év Divatipari Diáknagyköveteként” Trunk Tamással együtt képviseli a szakmát a presztízsnövelő kampányok során. Az „Év Divatipari Felfedezettje” pályázatra 2021. június 2-ig lehet jelentkezni. A nevezési űrlap kitöltésén túl tovább növelhetők az esélyek, ha egy maximum tízperces, kreatív, bemutatkozó videót is készít a pályázó, melyben a jelentkező innovatív, újszerű megközelítése is szerepet kap. A jelentkezés további részletei, az Ügynökség és a Startup Campus InnoGEN program honlapján érhetőek el.
"Az MDDÜ-nél kiemelt célunk, hogy a magyar divatipar elismert szerepet foglaljon el a régióban, ehhez viszont stabil alapokra van szükség, amely a szakképzéssel kezdődik. A 2020-as évben kiemelkedő eredményekkel indult útnak a Divatipari Szakképzésfejlesztést Támogató Programunk, az eredményesség fokozása érdekében viszont idén új együttműködésekbe kezdtünk. A programok során a diákok teljes képet kaphatnak a piac működéséről, ezáltal ismét vonzóvá válhatnak az olyan foglalkozások, mint például a szabás, a varrás vagy a cipő felsőrész-készítés, így Magyarország Közép-Európa vezető szereplőjévé válhat a divat-ruhaipari szaktudás területén" – mondta Bata-Jakab Zsófia, az MDDÜ vezérigazgatója.
A pályázati felhívás ezen a linken érhető el.
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!