Ezekkel a szerencsehozó ételekkel készülj az újévre!

Szilveszterkor és az új év első napján számos babonával és hiedelemmel találkozhatunk. Van, aki fogadalmat tesz, míg mások inkább a szerencsehozó ételekhez fordulnak, melyek gazdagságot, jólétet, egészséget ígérnek. Körbenéztünk a világban, milyen hagyományok élnek a káposztától kezdve a tésztán át a lencséig.

A zöld szín a szerencsét szimbolizálja – gondoljunk csak a négylevelű lóherére, a dollárjegyekre és a jade kövekre. Újévkor éppen ezért érdemes egy tányér salátával indítani a napot, így nemcsak szerencsések leszünk, de még a másnaposság ellen is teszünk egy lépést. Németországban, Írországban és az Egyesült Államok egyes részein hasonló okok miatt fogyasztanak január első napján káposztát.

Elsősorban az ázsiai országokban szokás hosszú tésztát fogyasztani az újév napján, mely a hiedelmek szerint meghosszabbítja az életet. Törökországban és más mediterrán országokban a gránátalmát társítják a bőséghez és a termékenységhez, Spanyolországban pedig

tizenkét szem szőlőt kell elfogyasztani akkor, amikor éjfélt üt az óra, hogy az újévben gazdagság várjon ránk.

Nemcsak Magyarországon, hanem Olaszországban is nagy hagyománya van a lencsés ételek elfogyasztásának, ami az anyagi gazdagságot szimbolizálja. Ezzel szemben a hal rendkívül megosztó. Vannak országok, ahol kifejezetten tiltólistán szerepel, hiszen a hal elúszhat a szerencsével.

Mások szerint pedig, mivel rajokban úsznak, a bőséget jelenítik meg.

A sertéssel viszont garantáltan nem lövünk mellé, ugyanis általánosan elfogadott, hogy a gazdagságot és a jólétet testesíti meg újévkor.

(Fotók: Getty Images)

nemzetközi konyha | étel | szilveszter | újév | babona | hagyomány

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom