Szeptembertől ismét fogadhatják a turistákat az egyiptomi múzeumok és régészeti helyszínek. Nemcsak a kapacitás, hanem a belépők ára is ötven százalékkal csökken.
Az Egyiptomi Turisztikai Hivatal tájékoztatása szerint valamennyi, kulturális jellegű turisztikai tevékenység legjobb esetben ötven százalékos kapacitással működhet az országban szeptember 1-től.
A szabályok meglehetősen szigorúak: a turistacsoportok létszámát huszonöt főben maximalizálják, az idegenvezetőknek kötelező az arcmaszk viselete és audiorendszert kell használniuk a múzeumokban. A fülhallgatókat minden egyes használat után fertőtlenítik.
A dolgozók testhőmérsékletét minden reggel, a turistákét közvetlenül a múzeumokba belépés előtt megmérik. Mindenhol be kell tartani a legalább egyméteres távolságot, egy-egy piramis belsejébe egyszerre legfeljebb tizenöten mehetnek be.
Ami viszont jó hír az ország kincseit felfedezőknek, hogy október végéig az összes fizetős látványosságot féláron lehet megtekinteni.
A korábbi hírek arról szóltak, hogy az egyiptomi kormány jelentősen megszigorította a külföldről érkezők belépési lehetőségeit, de szeptember 1-től mindenkit beengednek az országba, aki negatív PCR-tesztet mutat fel.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: 112.international, cairoscene.com. fotók: Pixabay)
régészet | múzeum | látogatható | Egyiptom | szabályok | piramis
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!