Szaúd-Arábia nem titkolt célja, hogy a következő években több bevételre tegyen szert a turizmusból, ennek megvalósításához pedig olyan gigantikus átalakításokba vágott bele, mint a Neom, a Vörös-tenger-vagy az Amaala-projekt.
A Vörös-tenger-projekt keretében az Umluj és Al-Wajh városa közötti partszakaszon ötven, összesen nyolcezer szobát biztosító hotel és mindegy ezer nyaraló épül, és a kilencven sziget közül huszonkettőre szintén építkeznek. Az új üdülőtelepek programkínálatában a vízisportok mellett művészeti és kulturális élmények is szerepelnek majd.
Az érkező utazókat az Umlujtól északra található Hanakban épülő Vörös-tenger Reptér szolgálja ki majd, amely a tervek szerint már az idén megnyit a belföldi forgalom előtt, és
szintén az idén nyit az első két luxushotel az Ummahat-szigeten: a Kengo Kuma által tervezett és vízisportokra specializálódott St. Regis Red Sea Resort vízen lebegő és szárazföldi villákat kínál, a Ritz-Carlton márkához tartozó Nujuma pedig búvárközpontként működik.
Egy másik szigeten, a Shurán is meg lehet majd szállni, amely a reptértől körülbelül félórás autóútra lesz, és híddal kapcsolódik a szárazföldhöz. Ott tizenegy süllyesztett apartman kap helyet, amely olyan hatást kelt, mintha part menti korallzátony lenne. Helyet kap ott emellett még golfpálya, jachtkikötő, valamint boltok és éttermek is lesznek.
A szárazföldön két szálloda, a Desert Rock és a Southern Dunes várja majd a vendégeket, de ezzel még nem ért véget a választék, a szárazföldtől mintegy negyvenöt perces hajóútra található Sheybarahra a Killa Design tervezett hiperluxus üdülőt, ami a búvárok által kifújt buborékok mintájára született.
Al-Wajhtól északra egy másik, wellnessközpontú luxusprojekt alakul Amaala néven, melynek központja Triple Bay nevű szálloda és vízisport-centrum lesz, mely várhatóan 2024-ben nyit. A kikötő a nemzetközi jachtozókat várja, és lesz ott egy tengeri életet kutató intézet is, ahol víz alatti sétautakon, merüléseken, éjszakai búvárkodáson keresztül és a kiterjesztett valóság eszközeinek segítségével lehet felfedezni a tengeri élővilágot. Az Amaalában háromezer hotelszobából lehet majd választani huszonöt hotelben, és kilencszáz villa valamint apartman is várja a luxusutazókat.
Ugyanakkor mindkét helyszínen limitálják a látogatók számát, a Vörös-tenger-projekthez évente egymillióan, az Amaalába pedig ötszázezren érkezhetnek, de nagy kérdés, hogy szükség lesz-e egyáltalán a korlátozásra. Szaúd-Arábia emberi jogi visszaéléseit tekintve kérdéses, hogy megfelelő úti célnak fogják-e látni az etikus utazás hívei.
(Forrás: CNN, képek: Red Sea Global)
Vörös-tenger | nagy sztori | luxus | Amaala | szaud-arábia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!