A svájci hatóságok közölték, hogy az oroszok által megszállt ukrajnai területekről és a Grúzia szakadár területeiről érkezők nem kaphatnak schengeni vízumot, és nem léphetik át a schengeni határt az orosz hatóságok által kiállított úti okmányokkal.
A Szövetségi Tanács hangsúlyozta, hogy nem ismerik el az orosz hatóságok által kiadott rendes és diplomata útleveleket, visszatérési igazolásokat, tengerész személyi igazolványokat és hontalan személyeknek adott tartózkodási engedélyt.
Ami Grúziát illeti, a szakadár grúz régiók, Abházia és Dél-Oszétia lakosaitól a 2008. augusztus 26. után kiállított dokumentumokat nem fogadják el.
Mint elmondták, a korlátozások alól akadnak kivételek, és az ország humanitárius okokból továbbra is ad vízumot az oroszok által megszállt ukrajnai és grúziai területekről érkezőknek.
Az Európai Unió Tanácsa tavaly decemberben fogadta el azt a határozatot, amely szerint az Ukrajna oroszok által megszállt régióiban vagy Grúzia szakadár területein kiállított orosz dokumentumokat nem fogadja el. A döntéshez több ország is csatlakozott.
Nem Svájc az egyetlen ország, amely nem látja szívesen az oroszokat, míg más úti célokon tárt karokkal fogadják őket.
(Forrás: Schengen Visa Info, képek: Getty Images, Unsplash)
utazás | útlevél | ukrajna | schengen | vízum | oroszország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!