Mesés dolog épült egy középkori kolostor romjain a svájci Alpokban

Két elszánt építész, Chasper Schmidlin és Lukas Voellmy egy tizenkettedik századi kolostor maradványaira alapozva, a hegyoldal belsejében újabb tereket kialakítva, egészen kivételes művészeti múzeumot tervezett.

A Muzeum Susch a svájci Engadin völgyben található az Inn folyó partján, egy végtelenül természetközeli, ihletett helyen. Az itt felhúzott középkori kolostort az elmúlt századok során már többször is felújították, a 19. században pedig sörfőzdévé alakították át.

A két svájci építész egy lengyel vállalkozóval összefogva elhatározta, hogy az épület eredeti karakterét megtartva olyan kiállítótermeket terveznek, amelyek méltó otthonául szolgálhatnak majd a helyi kortárs művészek alkotásainak.

Ennek érdekében ásatásokat és robbantásokat is végrehajtottak a hegyoldalban, amelynek során kilencezer tonnányi követ mozgattak meg.

Minderre azért volt szükség, hogy további barlangszerű tereket nyithassanak, illetve a már meglévőket összeköthessék egy alagúttal.

Mindent egybevéve jelenleg 1500 négyzetméternyi hely áll rendelkezésre a sörfőzdéből lett múzeumban, amelynek központi része a torony, melyet korábban az itt készülő sör hűtésére használtak. A projekt során felhasznált anyagok is mind a környékből származnak, a rengeteg kő alapból adott volt, de jó minőségű fáért sem kellett messzire menni.

Természetesen nem Svájc az egyetlen hely a világon, ahol ilyen zseniális építészeti húzásokkal rukkolnak elő. Kínában például nem egy hegy oldalába, hanem homokdűnékbe ásták bele magukat az építészek, míg Dániában egy világháborús bunker mellett alakítottak ki múzeumot.

Ez is érdekelhet:

Ezt a dizájnpozitív portugál múzeumot kívülről is sokáig elnézegetnénk

A naplemente elmélyült tanulmányozására is gondoltak a MAAT tervezői, a lisszaboniak pedig élnek is a lehetőséggel.

(Képek: Dezeen)

Susch | Svájc | kolostor | svájci alpok | hegyoldal | múzeum

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom