Megnyílt az első olyan üzlet az Egyesült Államokban, ahol egyszerre vásárolhatók meg a Rolex és a Tudor termékei.
A Tudor 1996 óta először tért vissza az amerikai piacra, ráadásul nem is akárhogyan. Az 1920-as években alapított márka luxustermékei korábban is megvásárolhatók voltak Kanadában és más országokban is, a vintázs modellek pedig kultikus darabokká válhattak világszerte. A modern kollekciókban lévő órák ezekre a kiegészítőkre emlékeztetnek és már be is mutatkoztak az Egyesült Államokban.
A Tudor anyavállalatával, a Rolex-szel közösen csodálatos butikot nyitottak New Yorkban, ahol a két márka luxusórái egymás szomszédságában tekinthetők meg. A két márka üzlete saját bejárattal rendelkezik, de a belső térben összekapcsolódnak.
Ira Melnitsky, a Tourneau üzletház vezérigazgatója úgy fogalmazott: örömére szolgál, hogy megnyithatja a Rolex és a Tudor butikokat Manhattan belvárosában. Meglátása szerint ez egy fontos lépés a Tourneau növekedésében, ami egyben a márkákkal kötött hosszú távú partnerségnek is bizonyítékai.
Annak ellenére, hogy a luxusmárkák által kialakított üzlet tükrözi a Rolex és a Tudor esszenciáját, a tervezők arra törekedtek, hogy megőrizzék az épület egyedülálló ipari elemeit, például a mennyezeti gerendákat és a külső téglafalakat. A Rolex butikjában megjelennek a márka arculatának sajátosságai, így ahogy minden üzletében, ott is visszaköszönnek a dió, a zöld, valamint a bronzos elemek.
A Tudor butik ezzel szemben kissé sportosabb, lendületesebb hangulatot áraszt. A bejáratot neonfényű tábla világítja meg, rajta a márka "Born to Dare" szlogenjével. A New York-i üzletben korlátozott darabszámú kiegészítők vásárolhatók meg, többek között Black Bay Fifty-Eight Bronze limitált kiadása is beszerezhető. Mint ismert, a márka igazi nagyágyúkat igazolt terméknagykövetként, így Lady Gaga vagy David Beckham is büszkén viseli a svájci óragyár ikonikus darabjait.
A Rolex talán az egyetlen márka, aminek a neve alapvetően nem jelent semmit. Hans Wilsdorf alapító a legenda szerint olyan márkanevet akart, amit a világ minden pontján ugyanúgy ejtenek. Viszont nem számolt a kínaiakkal, akik előszeretettel hívják Rorex-nek.
(Forrás: Robb Report, fotók: Scott Gabriel Morris)
stílusos | Tudor | közös | new york | luxus | óra
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!