A bolíviai sós sivatag a világ egyik legismertebb és legnagyobb kiterjedésű sóval borított tája. Az egész évben fehér kristályokkal fedett terület fantasztikus látványt nyújt, de nem ez az egyetlen, ahol földön túli élményben lehet részünk.
Összegyűjtöttünk nyolc helyet, ahol nemcsak a só birodalmába léphetünk be, de fantasztikus fotókat is készíthetünk és különleges élővilággal is megismerkedhetünk.
A világ leghíresebb sósivatagja
Vitathatatlanul Bolíviában található a világ leghíresebb sósivatagja, amely több mint tízezer négyzetkilométeren terül el közel négyezer méteres tengerszint felett magasságban van. A sókristályok esős évszakban tükörszerű szőnyeggé válnak, hogy
optikailag kiradírozzák a horizont határvonalát.
A terület kiválóan alkalmas a csillagok megfigyelésére is, mivel arrafelé a fényszennyezés gyakorlatilag a nullával egyenlő. Ott található a lenyűgöző Isla Incahuasi is, a sós kúpokkal körülvett kaktusz-sziget, de a kiterjedt sósivatagon hihetetlen látványt nyújtanak a sziklaképződmények és egészen különleges az állatvilága is.
Atacama, Chile
A chilei Atacama-sivatag szintén található egy sóval borított terület, amelyet a Föld egyik legnagyobb lítiumkészleteként is számon tartanak.
A sóréteggel borított tóban számos állat, köztük flamingók is otthonra találtak.
A helyet általában egynapos kirándulások keretében szokták meglátogatni és a kirándulók egészen naplementéig maradnak, amely igazán varázslatos a sómezőn.
Utah, Egyesült Államok
A Bonneville Salt Flats Salt Lake City és a nevadai határ közelében található és szintén egynapos kirándulás keretében várja a látogatókat.
Nyaranta számos tematikus fesztivált is rendeznek a területen,
a Speed Week keretében a sósivatag autóversenyzésre várja az adrenalinra vágyó kalandorokat.
Argentína
Salinas Grandes de Jujuy Argentína egyik leglátványosabb területe, amelyet méltatlanul kevesen ismernek.
A világ harmadik legnagyobb sómezőjén érdemes feltekinteni a csillagos égboltra is.
A sóval borított birodalomba egynapos szervezett kirándulással, vagy személygépkocsival lehet csupán eljutni, tömegközlekedéssel nem közelíthető meg.
A „Nagy Fehér Hely”
Etosha Pan, vagyis a „Nagy Fehér Hely” Namíbiában található és az év nagy részében valóban fehér sókristályok borítják. A kiterjedt terület az esős évszakban a bolíviai sósivataghoz hasonlóan tükörré válik, amely
mágnesként vonzza a vándormadarakat és a flamingókat is.
A sómező egy nemzeti park szívében fekszik, így meglátogatása tökéletesen összeköthető a szavannák felfedezésével.
Botswana
A botswanai Makgadikgadi Salt Pans-ban a hihetetlen táj gazdag vadvilággal találkozik, melyek közül a flamingók hatalmas populációja emelkedik ki a legjobban, de
a december és március között oda látogatók még a lenyűgöző zebravándorlásban is gyönyörködhetnek.
Szezonális sósivatag Indiában
Az indiai Kutch-i Great Rann egykor az Arab-tengerhez kapcsolódott, de geológiai aktivitásoknak köszönhetően a terület teljesen megváltozott. A sósivatag azonban csak időszakosan mutatja meg magát, hiszen
a monszun idején a vidéket víz borítja.
Minden évben nagyjából októberben kezd el a mező kiszáradni, hogy aztán egészen márciusig a só birodalma legyen.
Titokzatos tó Ausztráliában
Ausztrália ad otthont a világ legkülönlegesebb tájainak, így nem meglepő, hogy saját sósivataggal is rendelkeznek. Ott található az Eyre-tó is, amely a fotósok földi paradicsoma, de
a világvégi hely a csendre és a magányra vágyók számára is kifejezetten vonzó.
Az Eyre-tó a Kati Thanda-Lake Eyre Nemzeti Parkban található és egynapos túrával vagy autóval érhető csak el.
(Forrás: The Travel, fotók: Getty Images)
dél-amerika | india | sósivatag | nagy sztori | Bolívia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!