Egy korsó hideg sör semmihez sem hasonlítható, különösen akkor, ha nem túl sok, de nem is kevés krémes hab van a tetején. De vajon mi okozza a habzást és hogyan érhetjük el a tökéletes állagot? Ennek jártunk utána.
A sörhabot az italban lévő, főzési folyamat során keletkező szén-dioxid okozza, amely a sörfőzéshez használt élesztő melléktermékként jön létre a sör erjedése közben. Amikor a sört palackozzák vagy dobozba adagolják, a szén-dioxid felhalmozódik és nyomás alá kerül. A csapolás vagy a pohárba öntés során a gáz megpróbál kiszabadulni a szűk térből, a
felszínre emelkedve pedig sűrű, krémes habot hoz létre.
Így lesz tökéletes a sörhab
A sörhab akkor lesz tökéletes, ha 45 fokos szögben öntjük a pohárba és akkor egyenesítjük csak ki, amikor az már félig megtelt. A megfelelő mennyiségű hab másik kulcsa az, hogy makulátlan pohárba kerüljön a sör, a vegyszerek, az italmaradékok ugyanis túl kevés habot eredményezhetnek. Mindemellett a pohárfajta is befolyásolja, vannak olyanok, amelyek megkönnyítik a habképződést és vannak olyanok is, amelyek megnehezítik.
Természetesen arra is ügyelni kell, hogy a pohárba öntés előtt a sör megfelelően hideg legyen.
A meleg ital extra habot képez, így könnyedén előfordulhat az, hogy a korsóba több hab kerül, mint sör.
Hogyan befolyásolja a hab a sör ízét?
A szén-dioxidon kívül a sörhab élesztőt, komlót és fehérjét is tartalmaz, ami azt jelenti, hogy kellően illatosnak, aromásnak kell lennie. Az esszenciája tulajdonképpen az adott sör összetevőinek. A sörhab sűrű, krémes vagy vizes érzetet kelthet, ez pedig végső soron a teljes sörről alkotott képünket is befolyásolja.
(Forrás: The Daily Meal, fotók: Getty)
sörhab | praktika | trükk | sör | tipp
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!