Milánóban egy igazán különleges innováció kibontakozásának lehetnek szemtanúi a sörimádó olaszok. Az Ibrida sört ugyanis megmaradt kenyérből készítik, az újrafeldolgozás eredménye pedig csökkenti az élelmiszerpazarlás mértékét.
Fiatalok ötletéből valóság lett Milánóban, ahol különösen nagy népszerűségnek örvend az otthoni sörfőzés. Így készült el az Ibrida is, amely az olasz város legjobb pékségeinek még jó minőségű, ám már nem eladható kenyereit használja fel. A hallgatók valójában egy win-win modellre összpontosítottak, amely a közvetítőkkel folytatott kölcsönös cseréből áll.
A fiatalok a hagyományos recept malátájának harminc százalékát száraz kenyérre cserélték, amelyhez vizet és komlót adtak, hogy a hagyományos fermentációs folyamat beindulhasson.
Az innováció tehát a sörfőzés első szakaszát érinti, de nagyban befolyásolja a végeredményt: különböző típusú kenyerek felhasználásával rendkívül különböző ízvilágú söröket állíthatnak elő.
Mivel a koncepció a Politecnico di Milano négy, különféle területekre szakosodott hallgatójának köszönhető, így aztán tényleg igaz rá, hogy a tehetség és találékonyság tökéletes keverékeként születhetett meg. A fiatalok koncepciójukkal egy nemzetközi versenyt is megnyertek, amely lehetővé tette számukra, hogy projektjüket meg is valósítsák.
Az ötlet amúgy nem teljesen új keletű, hiszen 2016-ban már bemutatkozott egy belga gyár által előállított, kenyérből készült sör, de Olaszországban először alkalmazták ezt a módszert a kézműves sörfőzésnél.
Ez is érdekelhet:
sörfőzde | sörfőzés | olaszország | pazarlás | kenyér | élelmiszerpazarlás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!