A Shellmet névre hallgató védősisak-kollekciót kifejezetten a halászok számára alkották meg kagylóhéjakból.
A tokiói TBWA\Hakuhodo ügynökség és a Koushi Chemical műanyaggyártó kollaborációjából született meg a Shellmet. A hulladék kagylóhéjakból és újrahasznosított műanyagból készült védősisakokat a japán Sarufutsu falu halászközösség tagjai kapták meg.
A tervezők azért választották egyik alapanyagnak a fésűkagylót, mert ez a japánok által leggyakrabban fogyasztott kagylóféle, amiből hatalmas mennyiségű hulladék keletkezik. A cél az volt, hogy ezeket új erőforrássá alakítsák.
Az előállításhoz kifejlesztett anyagot Shellscticnek nevezték el.
A Shellstic előállítása során a kagylókat sterilizálják, finomra zúzzák, majd összekeverik a műanyaggal, hogy aztán sisakformába öntsék.
A különböző színeket ásványi és szintetikus pigmentekből állítják elő,
így lehetővé vált az, hogy a sisakok rózsaszín, óceánkék, homok, természetes kagylóhéj és mélyfekete színben is megvásárolhatóvá váljanak.
A különleges védősisak formája és bordázata a fésűkagylók szerkezetét idézi, amely nemcsak látványos,
de strapabíróvá is teszi a kiegészítőt.
Bár a sisakot eredetileg Sarufutsu halászainak tervezték, kerékpáros sisakként vagy katasztrófavédelmi munkák során hagyományos védősisakként is használható és hamarosan kereskedelmi forgalomban is megvásárolható lesz.
(Forrás: Dezeen, fotók: Junya Taguchi)
kagyló | japán | sisak | védősisak
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!