A milánói operaház a decemberben kezdődő új évadát a Borisz Godunovval nyitja meg, ennek azonban nem mindenki örül.
Andrij Kartysh milánói ukrán konzul levélben fordult a színház vezetőjéhez és a helyi politikusokhoz, hogy tiltakozzon Muszorgszkij 19. századi operájának színpadra állítása ellen. A Scala művészeti igazgatója, Dominque Meyer sajtótájékoztatón válaszolt: "Három éve hoztuk meg ezt a döntést, és most már nem lehet visszavonni, de valójában miért is kellene visszavonnunk? Nem folytatunk propagandát Putyin elnök mellett, és nem teszünk semmit Ukrajna ellen" – mondta el a vezető.
A produkció főbb szerepeiben két orosz művészt láthat a közönség, Ildar Abdrazakov basszust és Anna Denisova szopránt.
Muszorgszkij ezzel az operával a hatalomhoz intézett kihívást – ez az egyik oka annak, amiért helyénvaló színpadra állítani"
– mondta Kasper Holten rendező, aki a Borisz Godunovot a hatalomról és a cinizmusról szóló történetként írja le.
A milánói opera ugyanakkor nem mindig áll ki az orosz alkotók mellett, Valerij Gergijev orosz karmester például nem léphetett fel februárban, mert nem ítélte el nyilvánosan a háborút.
Milánó pulzáló metropolisz, nem csak foci- és divatőrülteknek – ilyen egy hétvége az olasz városban.
(Forrás: Reuters, képek: Getty Images)
opera | orosz | milánó | scala | ukrán
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!