A sándorfalvi bivalyos tanösvény a sándorfalvi nádastó mellett, egy Natura 2000 védettségű területen kapott helyet.
Az ötszáz méter hosszú ívelt tanösvény egy kétszáz négyzetméteres bivalyistállót, három merengőt, valamint egy kilátót kapcsol össze. Az odalátogatók így betekintést nyerhetnek a nádi élővilágba, a bivalytartás mindennapjaiba, vagy csak élvezhetik a táj átalakulását, amely során a bivalyok segítségével az elnádasodott terület több ütemben újra gazdag madárvilággal rendelkező rekultivált mocsaras területté válik.
A beruházás célja volt emellett, hogy ne csak egy turisták számára kialakított látványosság jöjjön létre, hanem egy olyan terület, amely minden sándorfalvi számára meglátogatni érdemes közterület is.
A projekt tervezésénél az inspirációt a vidéki táj építészetének meghatározó képe adta.
Az, a talán mindenki számára ismerős élmény, amit vonaton ülve, vagy a sztrádán vezetve tapasztalhatunk meg, ha körbe tekintünk. A távolban feltűnő regionális, akár százéves mezőgazdasági épületek markáns karaktere, valamint az azokkal már-már egybeforrt indusztriális hangulat, a silók és vagonrakodók szikár, geometrikus világa, amelynek találkozását szerették volna megidézni ezekkel az épületekkel.
Az így létrejött épületegyüttes egyszerre teremt rendezett hangulatot, és kapcsolódik a hazai, de különösen az alföldi táj időnként kaotikus, de mindenképpen inspiráló karakteréhez.
A projekt egyben tanúbizonysága annak is, hogy racionális tervezés és tisztázott önkormányzati szándék, valamint menedzsment mellett belátható költségből is létrehozható kimagasló építészeti minőség a hazai építőipari viszonyok között is.
natura 200 | uniós támogatás | tanösvény | bivaly | bivalyistálló | természetvédelmi terület
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!