Ha meghökkentő üvegpadlós hidak, akkor Kína.
Még tavaly ősszel húzták föl ezt a műalkotásnak is beillő átkelőt a Shenxianju-völgy fölött, de a koronavírus-járvány miatt kicsit háttérbe szorult és a világ csak mostanság kezdi el igazából felfedezni.
A futurisztikus látványt nyújtó Ruyi híd száz méter hosszú és a kínai kultúrában a szerencse jelképének tekinthető íves, jogarszerű tárgy inspirálta (ez a ruyi).
Tervezője szerint a szokatlan formájú híd építésének egyik legfontosabb szempontja az volt, hogy belolvadjon a természetes környezetébe.
Az alsó részén üvegpadlós kialakítású Ruyi egy 140 méteres szakadék fölött hullámzik, tehát egyértelműen a bátorságból feketeövet szerzőknek ajánlott.
A tériszonyosok meg se próbáljanak átkelni rajta, hiszen az átlátszó padlónak köszönhetően eléjük tárul a szédítő mélység, ami nem biztos, hogy pozitívan hat a szervezetre.
Mindenesetre a lenyűgöző Ruyi hatalmas népszerűségnek örvend a közösségi médiában és a valóságban is. Pillanatok alatt Kína leglátogatottabb hídja lett, ahová szinte özönlenek a turisták.
A hidak a közlekedési infrastruktúra fontos részét képezik a vasút és az autók esetében, de van valami egyészen különleges varázslat abban is, ha gyalog kelünk át rajtuk. Összegyűjtöttünk néhányat a világ legcsodálatosabb hídjaiból, amelyeken egyszer érdemes végighaladni.
(Fotók: Getty Images)
formájú | hullámzó | szokatlan | üvegpadlós | ruyi | csoda
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!