Visszarepít a múltba és teljesen magával ragad ez a látványos kiállítás

A Time vagyis az Idő című kiállítás a melbourne-i Flinders Street állomáson nyitott meg, amelyben tizenegy elhagyatott szobát alakítottak át, hogy szemléltessék a háború után ipari környezetet. Rone itt alkotott maradandót.

Rone egy melbourne-i művész, aki a szépség és a múlandóság, a pusztulás közötti szinergikus kapcsolatot kutatja. Street art művészként leginkább kísérteties, stilizált női arcképeiről híres, amelyekkel azt üzeni:

a szépség múlandó is lehet.

Legújabb, nagyszabású projektjében tematikus szobákat alakított ki a vonatállomás egyik, több évtizede lezárt szárnyában. Ezek a terek az épület történetére és a 20. század közepén, a Melbourne belvárosában működő iparágakra utalnak. A berendezések, az odahelyezett szerszámok, a gépek és az egyéb kiegészítők

hűen tükrözik az akkori munkásosztály mindennapját, a gyárak, az irodák és az üzletek üzemelését.

Az egyik teremben tizennégy korhű írógépet helyeztek el fémasztalokon, mellettük székek láthatók meglehetősen leromlott állapotban. Egy másik helyiségben régi varrógépek jelennek meg a vágóasztalok mellett, hogy a város textiliparát idézzék meg.

A bálterem pedig rozsdás üvegházzá alakult.

Ezekben a terekben jelenik meg rendkívül hangsúlyosan Teresa Oman modell különböző nagyméretű portrékon.

A művész célja az volt, hogy olyan hatást keltsen, amiben a közönség nem lehet biztos abban,

hol végződik a műalkotás és hol kezdődik az eredeti épület.

Rone a projekten több mint százhúsz szakemberrel dolgozott együtt, köztük festőművészekkel, világítástervezőkkel, örökségvédelmi szakértőkkel, díszletépítőkkel, hogy

a műemléképületet óvják, de az installációkat életre keltsék.

A munka több mint három évig tartott, igaz, a feladat javát távolról, egy számítógépes tervezőprogrammal végezték el még a pandémia miatti lezárások idején.

Rone reméli, hogy a kiállítás arra ösztönzi majd a látogatókat, hogy felfedezzék a rég elfeledett terek lenyűgöző történetét, és meglássák bennük a jövő lehetőségeit.

(Forrás: Dezeen, fotók: Rone)

vasútállomás | melbourne | kiállítás | installáció | tárlat

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom